Svētdiena, 21.07.2024 23:01
Meldra, Meldris, Melisa
Ceturtdiena, 30. marts, 2023 21:54

Reorganizācijas gaitā OVMM darbībā konstatēti vairāki pārkāpumi (papildināts)

ogrenet.lv
Reorganizācijas gaitā OVMM darbībā konstatēti vairāki pārkāpumi (papildināts)
Ceturtdiena, 30. marts, 2023 21:54

Reorganizācijas gaitā OVMM darbībā konstatēti vairāki pārkāpumi (papildināts)

ogrenet.lv

Ogres novada pašvaldība uzsāka muzeju, tostarp Ogres Vēstures un mākslas muzeja (OVMM), reorganizāciju saskaņā ar pagājušā gada 22. decembrī pieņemto Ogres novada pašvaldības domes lēmumu par visu Ogres novada muzeju reorganizāciju, lai īstenotu Muzeju likumā noteiktās prasības, tai skaitā par akreditāciju.

Reorganizācijas gaitā OVMM darbībā konstatēti vairāki pārkāpumi, tai skaitā muzeja darbinieku patvaļīga rīcība, neievērojot ārējos un iekšējos normatīvos aktus, iekšējās kārtības noteikumus un izdotos rīkojumus. Ņemot vērā konstatēto, pašvaldība OVMM darbiniekiem ir lūgusi sniegt paskaidrojumus par konstatētajiem pārkāpumiem.

OVMM darbinieku, kuru rīcībā konstatēti pārkāpumi, nodoms pārtraukt darba tiesiskās attiecības pašvaldībai ir saprotams solis. Pašvaldībai nav pieņemams, ka darbinieki savā darbībā pārkāpj iekšējos un ārējos normatīvos aktus.

Pašvaldības mērķis ir nodrošināt pašvaldības iestāžu, tai skaitā OVMM, tiesisku darbību, kas īsteno iestādei noteiktās funkcijas, nevis savas intereses.

Pašvaldība darbā OVMM pieņems darbiniekus, kuri ir kvalificēti un īsteno pašvaldības muzeja funkcijas, informē pašvaldībā.

Jau ziņots, par muzeja darbinieku nodomiem atstāt amatus, tomēr Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore Evija Smiltniece atlūgumu neiesniegs, ziņo LTV Panorāmā. Viņa vēlas redzēt muzeju tīkla reorganizācijas gaitu. Muzejā darbu atstās sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Zvirbule – viņa atlūgumu iesniegšot 31. martā.


Pašvaldību darbu pārraugošā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija šobrīd īsti neredz iemeslu iejaukties. Ministrs Māris Sprindžuks norādīja:

"No VARAM viedokļa šeit nav tas gadījums, kurā tiek skarta kāda obligāta pašvaldības funkcija. Tas ir pašvaldības, domes lēmums vai griba – vai viņi atver, vai ver ciet muzeju."

Tikmēr Latvijas Muzeju biedrība ceturtdien Latvijas Muzeju padomē prezentēja priekšlikumus Muzeju likuma grozījumiem, kas muzejiem paredzētu lielāku autonomiju. Priekšlikumi konceptuāli atbalstīti virzīšanai tālāk Kultūras ministrijā. Latvijas Muzeju biedrības valdes locekle Elīna Vikmane skaidroja: "Mūsu priekšlikumi paredz to, ka mēs vēlētos skaidrāk nodefinēt tās pelēkās zonas, kurās īsti nav skaidrs, kādi ir gan pienākumi, gan tiesības muzeju dibinātājiem, tajā skaitā pašvaldībām."

Pašā Ogres muzejā vēl cer, ka spēs rast kopsaucēju ar pašvaldību un ka muzeju tīkla reorganizācija tomēr viesīs pozitīvas pārmaiņas.