Sestdiena, 13.07.2024 22:21
Margarita, Margrieta
Otrdiena, 28. marts, 2023 12:38

Rīgas Aktīvo Senioru Alianse izveidojusi parakstu vākšanas iniciatīvu

Rīgas Aktīvo Senioru Alianse
Rīgas Aktīvo Senioru Alianse izveidojusi parakstu vākšanas iniciatīvu
Otrdiena, 28. marts, 2023 12:38

Rīgas Aktīvo Senioru Alianse izveidojusi parakstu vākšanas iniciatīvu

Rīgas Aktīvo Senioru Alianse

Rīgas Aktīvo Senioru Alianse (RASA) lūdz sociāli atbildīgu atbalstu, lai panāktu, ka Rīgas dome piešķir finansējumu izglītības iestādēm, organizācijām un biedrībām, lai nodrošinātu papildus digitālās infrastruktūras iegādi, pieejamu un apmaksātu digitālo prasmju attīstības kursu izstrādi pensijas un pirmspensijas vecuma iedzīvotājiem, kā arī veicinātu pedagogu kompetenču pilnveidi par informācijas un komunikācijas tehnoloģijām un to pasniegšanu senioriem.

Digitālo kompetenču pamatzināšanas ne tikai nodrošina piekļuvi valsts pārvaldes, finanšu un ārstniecības iestādēm, bet arī būtiski mazina senioru sociālo atstumtību un veicina komunikāciju ar saviem tuviniekiem, draugiem un domubiedriem, sniedzot iespēju iesaistīties sabiedrisko procesu veidošanā, kā arī veicina iedzīvotāju, tai skaitā senioru, motivāciju iesaistīties mūžizglītības aktivitātēs.

E-pakalpojumu izmantošana ir kļuvusi par galveno mijiedarbības kanālu, taču lielai daļai senioru un citiem iedzīvotājiem bez digitālajām prasmēm jādodas uz banku un iestāžu filiālēm, vai arī jānoslogo savi radinieki. Lai veicinātu pensijas un pirmspensijas vecuma grupas digitālo iekļaušanu, ir nepieciešams nodrošināt bezmaksas digitālo prasmju attīstības kursus tiem iedzīvotājiem, kuriem tie ir nepieciešami, un šo prasmju attīstīšanai jābūt īpaši pieejamai un aptverošai. Finansējuma piesaiste nodrošinātu bezmaksas apmācības, veicinātu kvalitatīvu, pieaugušo auditorijai mērķētu brīvpieejas mācību materiālu izveidi un vairotu jau esošos labos piemērus.

Šobrīd portālā Manabalss.lv ir publicēta parakstu vākšanas iniciatīva par šo jautājumu šeit: Diemžēl liela daļa sabiedrības to nav pamanījusi vai nav izpratusi, kāpēc senioriem digitālo prasmju apmācība ir īpaši aktuāla. Līdz ar to mums nav cita ceļa, kā vien vērsties pie medijiem ar lūgumu apliecināt savu sociālo atbildību par sabiedrības vecāko daļu un ar publikācijām par šo tēmu aktīvi iesaistīties augstāk minētās problēmas risināšanā.

Informāciju sagatavoja Terezija Mackare, biedrības "Rīgas aktīvo senioru alianse" vadītāja