Sestdiena, 13.07.2024 04:37
Margarita, Margrieta
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2023 10:52

Rīgas HES ūdenskrātuvē nākamnedēļ būs pazemināts ūdens līmenis

Ogresnovads.lv
Rīgas HES ūdenskrātuvē nākamnedēļ būs pazemināts ūdens līmenis
Daugava Pārogrē
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2023 10:52

Rīgas HES ūdenskrātuvē nākamnedēļ būs pazemināts ūdens līmenis

Ogresnovads.lv

AS "Latvenergo" Rīgas HES ūdenskrātuvē no 3. līdz 9. jūlijam būs pazemināts ūdens līmenis hidrotehnisko būvju apsekošanai.
No 3. līdz 9. jūlijam (ieskaitot) Rīgas HES ūdenskrātuvē būs ūdens līmeņa pazemināšana un noturēšana augstuma atzīmju robežās no 16,25 līdz 16,45 m LAS, nodrošinot projektam "Rīgas HES ūdens pārgāznes balstu virsmu no augšas bjefa puses atjaunošanas būvprojekta izstrāde" nepieciešamo mainīgās ūdens līmeņa zonas apsekošanu.

Norādītajā līmeņa pazemināšanas periodā iekļautas arī tās dienas, kas nepieciešamas, lai ūdenskrātuves līmeni pazeminātu līdz paredzētajai atzīmei, un ūdenskrātuves līmeņa paaugstināšanai līdz normālam darba režīma līmenim. Ūdens līmeņa pazemināšana notiks pakāpeniski, ievērojot pieļaujamo ūdens līmeņa pazemināšanas ātrumu, kas nepārsniedz 0.3 m/stundā līdz atzīmei 17.15 m (LAS) un 0.2 m/stundā, zem atzīmes 17.15 m, bet līmeņa pazemināšanas ātrums diennaktī nepārsniegs 0.75 m.

AS "Latvenergo" darbības, kas saistītas ar HES ūdenskrātuvju līmeņa pazemināšanu un noturēšanu, norit normatīvajos aktos noteiktā kārtībā un saskaņā ar nepieciešamiem iestāžu saskaņojumiem. 2023. gada 8. martā ir saņemts Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes saskaņojums "Par ūdens līmeņa pazemināšanas saskaņošanu Rīgas HES ūdenskrātuvē”, kā arī informētas Salaspils, Ogres un Ķekavas novadu pašvaldības.

Daugavas HES ir stratēģiskas nozīmes būves ar neaizstājamu nozīmi valstij un sabiedrībai un pret tām ekspluatācijas gaitā jāizturas ar vislielāko atbildību. Rūpējoties par Daugavas hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju drošumu, AS "Latvenergo" 2023. gada vasaras sezonā īstenos būvju atjaunošanas un uzturēšanas darbus Pļaviņu HES un Rīgas HES, pazeminot ūdens līmeni zem ikdienā ierastā uzstādinājuma.

Jau ziņojām, ka Pļaviņu HES remontdarbi ar ūdens līmeņa pazemināšanu notiks vasaras otrajā pusē. No 14. augusta līdz 29. septembrim (ieskaitot) remontdarbu veikšanai Pļaviņu HES plānota ūdenslīmeņa pazemināšana un noturēšana no atzīmes 68,5 m līdz 69,14 m LAS 2000,5.

Ūdens līmeņa pazeminājuma periodi izvēlēti, labākajā veidā salāgojot sabiedrības un koncerna intereses, jo hidrotehnisko būvju atjaunošanas un apsekošanas darbus viskvalitatīvāk var veikt laikā starp pavasara paliem un rudens lietavām, kad Daugavā pietece un ūdens līmenis ir viszemākais.