Pirmdiena, 22.04.2024 15:12
Armanda, Armands
Otrdiena, 17. maijs, 2022 12:04

"Rīgas meži" sākuši pārdot tiem piederošos staltbriežus

Leta
"Rīgas meži" sākuši pārdot tiem piederošos staltbriežus
Otrdiena, 17. maijs, 2022 12:04

"Rīgas meži" sākuši pārdot tiem piederošos staltbriežus

Leta

Turpinot uzņēmuma sakārtošanu un ievērojot pašvaldības un ekspertu atzinumus, SIA Rīgas meži 16.maijā sākusi staltbriežu ganāmpulka izsoli, informēja "Rīgas mežu" Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa.

Ganāmpulks atrodas uzņēmuma Daugavas mežniecībā - vides izglītības centra Zaļā klase teritorijā, Tīnūžu pagastā, netālu no Ogres. Izsolīta tiks uzņēmuma kustamā manta - 40 dažāda vecuma un abu dzimumu staltbrieži.

Jau iepriekš uzņēmums izvērtējis konstatētos trūkumus saistībā ar "Rīgas mežu" uzturētā briežu dārza apsaimniekošanu.

Pērn 14.septembrī Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas deputāti atbalstīja "Rīgas mežu" vides izglītības programmas "Zaļā klase" koncepciju, kas paredz "Zaļās klases" ēku kompleksa pabeigšanu, kā arī briežu dārza teritorijas atvēršanu sabiedrībai kā brīvi pieejamu dabas izziņas un rekreācijas objektu.

Staltbriežu dārza izvērtēšanai 2021.gada nogalē piesaistīts neatkarīgs eksperts - biedrība "Bioloģisko lauksaimnieku un savvaļas dzīvnieku audzētāju asociācija". Tā sniedza savu vērtējumu gan par dzīvniekiem, gan arī staltbriežu dārza iespējamajiem tālākajiem attīstības virzieniem "Zaļās klases" kompleksa teritorijā.

Atzinumā teikts, ka pašreizējā izpildījumā briežu dārzs pilnībā neatbilst "Rīgas mežu" darbības mērķiem, jo dzīvnieki vairāk nekā 100 hektāru teritorijā praktiski nav redzami, līdz ar to nav izmantojami vides izglītības aktivitātēm. Tāpat nav īstenojams dārza izveides mērķis - nodrošināt staltbriežu selekciju un sugas populācijas pavairošanu uzņēmuma apsaimniekotajos mežos.

Ievērojot iepriekš minēto, tiek rīkota staltbriežu izsole.

Pretendenti izsolei var pieteikties līdz 31.maijam. Izsole plānota klātienē, 7.jūnijā, Daugavas mežniecības telpās.

Staltbriežu dārzs izveidots 2008.gadā, kad tika iegādāti un slēgta teritorijā izmitināti 20 dzīvnieki. 15 gadu laikā tā izveidei un uzturēšanai ir iztērēts gandrīz miljons eiro.

Jau ziņots, ka 2020.gadā 23 "Rīgas mežu" brieži tika izlaisti savvaļā. Dzīvnieku pārvešana nebija saskaņota ar Valsts mežu dienestu un staltbrieži nav tikuši marķēti. Par šo gadījumu uzņēmumā tiks sākta dienesta pārbaude.

Kā liecina arhīvā pieejamā informācija, uzņēmumu tajā laikā vadīja Aivars Tauriņš, kurš no amata pienākumu pildīšanas tika atbrīvots 2021.gada martā.