Otrdiena, 21.05.2024 12:47
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
Piektdiena, 10. maijs, 2024 10:52

Rutmaņu ģimene – Ogres novada "Latvijas goda ģimene 2024"

Ogresnovads.lv
Rutmaņu ģimene – Ogres novada "Latvijas goda ģimene 2024"
Foto - www.ogresnovads.lv
Piektdiena, 10. maijs, 2024 10:52

Rutmaņu ģimene – Ogres novada "Latvijas goda ģimene 2024"

Ogresnovads.lv

Jau trešo gadu Latvijas Daudzbērnu ģimeņu apvienības rīkotajā konkursā “Latvijas Goda ģimene 2024” pašvaldības varēja pieteikt daudzbērnu ģimeņu vecākus, kuru apgādībā šobrīd ir vismaz trīs bērni un kuri, pašvaldības ieskatā, ir sumināms piemērs darba, ģimenes dzīves un sabiedriskās līdzdalības veiksmīgai sabalansēšanai. 

Ogres novadu pārstāvēja Evijas un Ģirta Rutmaņu ģimene no Jumpravas pagasta, kurā aug trīs bērni – Karlīna (13 gadi), Ernests (8 gadi) un bērns ar īpašām vajadzībām Dārta (6 gadi).

Evijai ir maģistra grādi pedagoģijā, izglītības zinātnēs un sociālajā darbā, kā arī sociālā pedagoga kvalifikācija. Šobrīd viņa Ogres novada Sociālajā dienestā vada Atbalsta nodaļu ģimenēm ar bērniem, kā arī aktīvi izmanto savas zināšanas un pieredzi, lai pilnveidotu ģimenes atbalsta sistēmu ne vien Ogres novadā, bet visā Latvijā. Savukārt Ģirts jau 14 gadus ir pārdošanas vadītājs Latvijā un Lietuvā.

Evija un Ģirts ir kopā jau 19 gadus, bet pazīstami jau kopš bērnudārza laikiem. Šķiet, ka viņu resursi ir neizsmeļami. Viņi kopīgi rūpējas par saviem trim bērniem, kā arī iegulda savu darbu un sirdi,renovējot pirms astoņiem gadiem iegādāto 100 gadus seno bijušo vējdzirnavu un saimnieku māju.

Papildus ikdienas darbiem un rūpēm par savu ģimeni viņi rod spēku atbalstīt arī citus. Evija ilgstoši darbojusies skolas vecāku padomē Jumpravā, ir priekšsēdētāja vietniece biedrībā “Iespēju ceļi”, kā arī “Drosmes kastes” bērnu atbalstam slimnīcās organizatore Jumpravas skolā un bērnudārzā. Šogad Evija tika ievēlēta par Latvijas Sociālo darbinieku biedrības valdes locekli. Ģimenes vienotība ir tik liela, ka ir spējuši dalīties ar savu pieredzi un sāpi īpaša bērna audzināšanā, lai iedrošinātu un atbalstītu citas ģimenes, kurās aug šādi bērni.

“Ģirts ir strādīgs, mierīgs, mērķtiecīgs, ar zelta rokām, jo faktiski no drupām atjaunojis māju. Viņš ir superīgs tētis un ļoti labs vīrs, kurš lieliski gatavo ēst, palīdz uzkopt māju un gludināt drēbes. Viņam labi padodas lauku darbi dārzā. Pats ir izgatavojis kajaku, reizēm laivo, kā arī aizraujas ar makšķerēšanu. Ģirts atbalsta manas idejas un sazemē,” tā savu vīru raksturo Evija.

Savukārt Ģirts par Eviju saka: “Man ir paveicies! Evija ir vislabākā un visskaistākā. Viņa garšīgi gatavo ēst, māk izgludināt kreklu un iebuktēt bikses. Evijai vienmēr ir kādas idejas, ir gatava visiem palīdzēt un visur iesaistīties. Viņa ir lieliska mamma!”

Aktīvas ir arī Rutmaņu ģimenes atvases. Karlīna apmeklē tautas dejas, mākslas skolu, teātra pulciņu angļu valodā, kulinārijas pulciņu, darbojas jaunsardzē un skolas jauniešu padomē. Ernests aizraujas ar matemātiku, dejo tautas dejas, apmeklē karatē nodarbības, ir ieguvis dzelteno jostu. Savukārt Dārtai ir reta saslimšana, taču arī viņa labprāt dejo tautas dejas, kā arī bauda ģimenes atbalstu un mīlestību.

Balvas “Latvijas goda ģimene 2024” pasniegšana notika 1. maijā Rīgas Zooloģiskajā dārzā Daudzbērnu ģimeņu dienas svinību laikā. Šogad goda ģimenes titulu saņēma Otomeru ģimene no Bauskas novada, kurā ir deviņi bērni. Savukārt Ozolu ģimene no Jelgavas, kurā aug 11 bērni, izraudzīta par "Eiropas goda ģimeni 2024".

mceu_28142462511715327493335.jpg