Pirmdiena, 22.04.2024 16:00
Armanda, Armands
Pirmdiena, 26. septembris, 2022 06:07

Sabiedroto Gaisa spēki organizē militārās mācības Baltijas jūras reģionā

NBS
Sabiedroto Gaisa spēki organizē militārās mācības Baltijas jūras reģionā
Pirmdiena, 26. septembris, 2022 06:07

Sabiedroto Gaisa spēki organizē militārās mācības Baltijas jūras reģionā

NBS

No 26. līdz 27. septembrim Nacionālo bruņoto spēku Aviācijas bāzes teritorijā notiks NATO Gaisa spēku pavēlniecības organizētās trešās NATO dalībvalstu un partnervalstu gaisa spēku militārās mācības “Ramstein Alloy 2022”, lai pilnveidotu vadības un kontroles iemaņas, sadarbību un savstarpējo savietojamību starp NATO un partnervalstīm, Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanu un reģionālo gaisa spēku resursu pielietošanu.

Militāro mācību laikā Latvijas teritorijā un gaisa telpā plānots izspēlēt vairākus militāros vingrinājumus, tostarp, gaisa kuģu pārtveršanu, radio sakaru zudumu, gaisa kuģu kontroli un atbalsta sniegšanu sabiedroto gaisa kuģiem, nonākot ārkārtas situācijā. Savukārt Spānijas sabiedroto spēku zeme-gaiss zenītraķešu NASAMS sistēma simulēs Aviācijas bāzes aizsardzību pret gaisa uzbrukumiem.

Šīs mācības tiks vadītas un kontrolētas no Gaisa Spēku Gaisa telpas novērošanas eskadriļas Kontroles ziņošanas centra, kā arī no NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidmašīnas (AWACS).

Mācībās “Ramstein Alloy” būs iesaistīti vairāk nekā 20 iznīcinātāji un atbalsta gaisa kuģi, kā arī NATO agrīnās brīdināšanas un kontroles sistēmas lidmašīna.

Kopš 2008. gada NATO Gaisa spēku pavēlniecība Ramšteinā alianses gaisa telpā virs Baltijas valstīm vairākas reizes gadā rīko regulārus treniņlidojumus Baltic Region Training Event, demonstrējot NATO dalībvalstu un partnervalstu vienotību, sadarbību un spēku savietojamību.

Šogad militārajās mācībās uzsvars tiks likts uz Latvijas aizsardzības sistēmas savietojamību ar NATO, stiprinot tās spējas piedalīties NATO kolektīvās aizsardzības uzdevumu izpildē, pilnveidojot sadarbību ar NATO civilās aizsardzības sistēmu miera, krīzes un kara laikā.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām, īslaicīgi radītajiem trokšņiem, militārās aviācijas gaisa kuģu pārlidojumiem.

Informāciju sagatavoja NBS Apvienotā štāba Informācijas analīzes un vadības departamenta Komunikācijas pārvalde.