Sestdiena, 20.07.2024 21:37
Ramona, Ritma
Pirmdiena, 18. septembris, 2023 07:14

Saeimā notika konference par risinājumiem bērnu un jauniešu psihoemocionālās veselības uzlabošanai

Saeima
Saeimā notika konference par risinājumiem bērnu un jauniešu psihoemocionālās veselības uzlabošanai
Vecāku Alianse
Pirmdiena, 18. septembris, 2023 07:14

Saeimā notika konference par risinājumiem bērnu un jauniešu psihoemocionālās veselības uzlabošanai

Saeima

Lai izceltu aktuālās bērnu un jauniešu psihoemocionālās veselības problēmas un diskutētu par iespējamajiem risinājumiem, pirmdien, 18.septembrī, parlamentā notika konference "Bērnu un jauniešu psihoemocionālā veselība – risinājumi izglītības sistēmā". Konference sāksies pulksten 10.00, un to organizē Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija sadarbībā ar biedrību "Vecāku Alianse".

Konferenci atklāja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Agita Zariņa-Stūre un biedrības "Vecāku Alianse" valdes locekle Indra Tretjakova. Pasākumu moderēs Ieva Duļevska.

Konferencē darbs tika organizēts sesijās. Pirmajā sesijā runāja par bērnu un pusaudžu atkarības un vardarbības jautājumiem, tostarp dažādu atkarību ārstēšanas piedāvājumiem, kā arī nepilngadīgajiem probācijas uzraudzībā. Šajā sesijā priekšlasījumus sniedza Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas biedrs, Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas priekšsēdētājs Česlavs Batņa, narkoloģe, slimnīcas "Ģintermuiža" narkoloģiskās ārstniecības vadītāja Lilita Caune un Valsts probācijas dienesta Resocializācijas departamenta Probācijas programmu nodaļas vadītāja Krista Skara.

Otrā sesija bija veltīta attiecību un ģimenes jautājumiem – emocionāli traumētu bērnu iekļaušanās mācību vidē, attiecības ģimenē individuālisma kultūras kontekstā, kā arī par veselības mācības nozīmi katra indivīda un visas sabiedrības dzīvē, un tajā ar priekšlasījumiem uzstājās atbalsta centra “Tilts” vadītājs Kaspars Prūsis, mācītājs, attiecību speciālists Dainis Pandars un ģimenes ārste Dina Florena.

Trešajā sesijā konferences dalībnieki runāja par vērtībām un izglītību, tostarp vērtībizglītības nozīmi, izaicinājumiem un risinājumiem tiem pusaudžiem skolā, kuri vēlas mainīt dzimumu, kā arī bija iespēja iepazīt Igaunijas pieredzi virzībā uz vērtībās pamatotu izglītību. Šajā sesijā priekšlasījumus sniedza Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas zinātniskā institūta vadošais pētnieks Manuels Fernandezs un Tartu Universitātes Ētikas centra projektu vadītāja Mari-Līsa Nummerta (Mari-Liis Nummert).

Konferences ierakstu var noskatīties ŠEIT