Sestdiena, 13.07.2024 22:18
Margarita, Margrieta
Ceturtdiena, 22. jūnijs, 2023 12:52

Saeima pieņem regulējumu militārā poligona "Sēlija" izveidei

Leta
Saeima pieņem regulējumu militārā poligona "Sēlija" izveidei
Vikipēdija. Attēlā Ādažu poligons
Ceturtdiena, 22. jūnijs, 2023 12:52

Saeima pieņem regulējumu militārā poligona "Sēlija" izveidei

Leta

Saeima šodien, 22. jūnijā galīgajā lasījumā pieņēma Militārā poligona "Sēlija" izveides likumu, kas nosaka īpašu tiesisko regulējumu militārā poligona robežu noteikšanai, tā teritorijā esošo nekustamo īpašumu atsavināšanai, lietošanai un infrastruktūras izbūvei, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Likumā poligonam "Sēlija" noteikts nacionālo interešu objekta statuss. Noteikts, ka valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī citām institūcijām visi iesniegumi un jautājumi, kas saistīti ar militārā poligona infrastruktūras izbūvi un ar to saistīto darbu nodrošināšanu un veikšanu, būs jāizskata un lēmumi jāpieņem prioritārā kārtībā pēc iespējas īsākā termiņā.

Likumā par labu valstij nodibināts servitūts uz citām personām piederošo nekustamo īpašumu, kurš nepieciešams militārā poligona infrastruktūras izbūves uzsākšanai un veikšanai. Servitūts būs nodibināts līdz brīdim, kad zeme tiks atsavināta atbilstoši Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma atsavināšanas likuma prasībām.

Aizsardzības ministrijai 30 dienas pirms darbu uzsākšanas būs jāinformē nekustamā īpašuma īpašnieks par to, ka ir noteikts servitūts uz tam piederošo īpašumu un tajā tiks uzsākti militārā poligona infrastruktūras izbūves darbi.

Uzsākt koku un krūmu ciršanu, kā arī veikt citus būvdarbiem nepieciešamos sagatavošanas darbus un būvdarbus sabiedrības vajadzībām atsavināmā nekustamajā īpašumā ministrijai būs tiesības pēc tam, kad tā būs pieņēmusi lēmumu par taisnīgas atlīdzības apmēru.

Likums nosaka, ka Ministru kabinetam līdz šī gada 11.jūlijam jāizdod noteikumi par militārā poligona izveidi, jānosaka tā robežas, teritorijā ietilpstošie nekustamie īpašumi un tie īpašumi, uz kuriem tiks nodibināts servitūts.

Tāpat Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma saistītos likumprojektus, kas nosaka regulējumu esošo militāro poligonu infrastruktūras attīstībai.