Sestdiena, 20.07.2024 02:55
Ramona, Ritma
Otrdiena, 6. februāris, 2024 11:39

Skatu tornim liela piekrišana

Ogres Vēstis Visiem
Skatu tornim liela piekrišana
Visit Ogre, foto: Jānis Romanovskis
Otrdiena, 6. februāris, 2024 11:39

Skatu tornim liela piekrišana

Ogres Vēstis Visiem

Dabas aizsardzības pārvaldes savāktie dati apliecina Ogres Zilo kalnu skatu torņa popularitāti. Vidzemes reģionā pērn tas ir pats populārākais kāpjamais objekts. 
Ogres Zilo kalnu skatu torņa monitoringu Dabas aizsardzības pārvalde sāka pagājušā gada pavasarī. No aprīļa līdz aizvadītā gada beigām Ogres Zilo kalnu skatu torni apmeklējuši gandrīz 40 tūkstoši iedzīvotāju. Visvairāk – ap sešiem tūkstošiem interesentu mēnesī – bijis pavasarī un vasarā. Ziemā aktivitāte, protams, mazinājusies. Taču tornis joprojām ir pievilcīgs objekts tūristiem.

Dabas aizsardzības pārvaldes speciālists Gintārs Rubenis stāsta: «Vidzemes reģionā Ogres Zilo kalnu skatu tornis savas līdera pozīcijas apmeklējumu ziņā pārliecinoši saglabājis visa gada garumā. Arī Dabas aizsardzības pārvaldes visā Latvijā monitorētajos skatu torņos Ogres Zilajiem kalniem ir ievērojami labāka apmeklētība. Tas nozīmē, ka Ogres novadā un tā apkārtnē dzīvo ļoti aktīvi, dabu mīloši un izzināt griboši cilvēki. Turklāt tornis ir daudzskaitlīgi apmeklēts ne vien vasarā, bet arī ziemā. Par to ir interese pat nakts stundās. Tas gan ir mazliet riskanti, jo tornis nav izgaismots. Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa «Zilie kalni» attīstības aģentūra gaida pavasari, kad torņa apmeklētāju aktivitāte atkal kāps. 

UZZIŅA

* Torņa augstums – 30,4 metri.

* Līdz augšējai platformai 144 pakāpieni.

* Vienlaikus tornī var uzturēties līdz 20 cilvēku.

* No torņa var redzēt Ikšķili, Ogri, Daugavu, labā laikā arī Rīgas televīzijas torni un citas augstceltnes.