Trešdiena, 29.05.2024 06:32
Maksis, Raivis, Raivo
Piektdiena, 9. februāris, 2024 08:01

Sniega un ledus dēļ daudzviet uz autoceļiem apgrūtināta braukšana, arī Ogres apkārtnē

"Latvijas Valsts ceļi"
Sniega un ledus dēļ daudzviet uz autoceļiem apgrūtināta braukšana, arī Ogres apkārtnē
Foto - lvceli.lv
Piektdiena, 9. februāris, 2024 08:01

Sniega un ledus dēļ daudzviet uz autoceļiem apgrūtināta braukšana, arī Ogres apkārtnē

"Latvijas Valsts ceļi"

Piektdienas, 9. februāra, rītā sniegs un apledojums gandrīz visā Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, tostarp Ogres apkārtnē. Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 109 ziemas tehnikas vienības.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir uz: Vidzemes šosejas (A2) no Vangažiem līdz Līgatnei un no Virešiem līdz Veclaicenei; Valmieras šosejas (A3) no Murjāņiem līdz Braslas tiltam; Rīgas apvedceļa (Baltezers-Saulkalne; A4) visā posmā; Rīgas apvedceļa (Salaspils-Babīte; A5) visā posmā; Daugavpils šosejas (A6) visā posmā; Bauskas šosejas (A7) visā posmā; Jelgavas šosejas (A8) visā posmā; Liepājas šosejas (A9) no Rīgas līdz Apšupes krustojumam un no Blīdenes līdz Liepājai.

Tāpat apgrūtināta braukšanas ir uz: Ventspils šosejas (A10) no Rīgas līdz Kūdrai un no Usmas līdz Ventspilij; autoceļa Liepāja–Lietuvas robeža (Rucava) (A11) visā posmā; Rēzeknes šosejas (A12) visā posmā; autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) visā posmā; Daugavpils apvedceļa (A14) visā posmā; Rēzeknes apvedceļa (A15) visā posmā; autoceļa Tīnūži–Koknese (P80) visā posmā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Rīgas, Ventspils, Liepājas, Kuldīgas, Saldus, Tukuma, Dobeles, Jelgavas, Bauskas, Ogres, Aizkraukles, Alūksnes, Gulbenes, Balvu, Jēkabpils, Madonas, Rēzeknes, Ludzas, Preiļu, Daugavpils un Krāslavas apkārtnē.

Ziemā uz ceļa var būt gan sniegs, gan apledojums. Snigšanas laikā uz galvenajiem autoceļiem drīkst būt 6 cm sniega, uz mazāk noslogotajiem asfaltētajiem ceļiem – līdz pat 10 cm. Lai cik rūpīgi strādātu, autoceļu uzturētājs nevar novērst ziemu pavisam. Autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci ar priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicinām informēt VSIA "Latvijas Valsts ceļi", zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos "Twitter" un "Facebook".