Piektdiena, 14.06.2024 22:15
Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija
Trešdiena, 14. jūnijs, 2023 07:54

Šogad tiks uzsākti autoceļa posma Laubere – Suntaži pārbūves darbi

Ogresnovads.lv
Šogad tiks uzsākti autoceļa posma Laubere – Suntaži pārbūves darbi
Trešdiena, 14. jūnijs, 2023 07:54

Šogad tiks uzsākti autoceļa posma Laubere – Suntaži pārbūves darbi

Ogresnovads.lv

VSIA “Latvijas Valsts ceļi” informē, ka šī gada 30. maijā ir izsludināts iepirkums par valsts vietējā autoceļa Koknese–Vērene–Madliena–Suntaži (V920) pārbūvi posmā no Lauberes līdz Suntažiem (40,450 – 48,050 km). Piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir jūnija beigas. Tam sekos piedāvājumu vērtēšana saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu, līguma slēgšana ar izvēlēto būvuzņēmēju un būvdarbi.

Posmā no Lauberes līdz Suntažiem pārbūvēs ceļa konstruktīvās kārtas, nesaistīta minerālmateriāla seguma vietā izbūvējot asfaltbetona segumu divās kārtās. Tāpat tiks sakārtota ūdens atvade, pārbūvētas caurtekas, autobusu pieturvietas u.c. nepieciešamie darbi.

Laubere Ogres novadā šobrīd ir vienīgais pagasts, uz kuru nav iespējams nokļūt pa cietā seguma ceļu. “Iepriekš mums bija sarunas ar bijušo VARAM ministru Artūru Tomu Plešu un Zemkopības ministru Kasparu Gerhardu, panācām, lai šī ceļa asfaltēšana tiktu iekļauta darāmo darbu sarakstā. Tas tika izdarīts, projekts ir izstrādāts un saskaņots, tuvākajā laikā varēs uzsākt darbus,” situāciju raksturo E.Helmanis. “Īpaši kovid laiks parādīja to, ka cilvēki vēlas dzīvot ārpus pilsētām, arī statistika to rāda – laukos iedzīvotāju skaits pieaug. Lai tas turpinātos, lai Latvija attīstītos vienmērīgi, satiksmes infrastruktūras attīstība ir ļoti būtiska. Tā ir ļoti svarīga arī, lai attīstītos uzņēmējdarbība. Arī vairāki mani paziņas, kuri ilgus gadus ir dzīvojuši ārzemēs, ir atgriezušies Latvijā un vēlas apmesties sakārtotā vietā, kur ir bērnudārzs, skola, viegla, droša piekļūšana, tāpēc pagasta ceļu sakārtošana ir īpaši būtiska,” uzsver E.Hemanis, kurš ir pateicīgs satiksmes ministram J.Vitenbergam par Lauberes ceļa asfaltēšanas darbu virzību.