Otrdiena, 21.05.2024 12:20
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
Piektdiena, 26. aprīlis, 2024 14:17

Stāsies spēkā vilcienu kustības pavasara grafiks, tostarp Ogres virzienā

"Pasažieru vilciens"
Stāsies spēkā vilcienu kustības pavasara grafiks, tostarp Ogres virzienā
Foto - Satiksmes ministrija
Piektdiena, 26. aprīlis, 2024 14:17

Stāsies spēkā vilcienu kustības pavasara grafiks, tostarp Ogres virzienā

"Pasažieru vilciens"

1. maijā stāsies spēkā vilcienu kustības pavasara grafiks, paredzot papildu reisus Tukuma, Skultes un Aizkraukles dzelzceļa līnijā. Tāpat, ņemot vērā valsts noteiktās brīvdienas, atsevišķas izmaiņas vilcienu kustībā reģionālajos maršrutos plānotas 29. un 30. aprīlī, 1., 5. un 6. maijā.

Ņemot vērā pasažieru sezonālos ieradumus vilcienu satiksmes izmantošanā, no 1. maija vilcienu kustības saraksts tiks papildināts ar vairākiem reisiem no Rīgas uz Dubultiem un atpakaļ uz Rīgu, kā arī pāris vilcieni, kas kursēja darbdienās, pēc jaunā saraksta brauks arī brīvdienās. Papildu reisi noteikti arī Carnikavas un Saulkrastu maršrutā, savukārt Aizkraukles dzelzceļa līnijā vilcienu kustības saraksts papildināts ar reisiem agrā rīta stundā maršrutā Rīga-Ogre-Rīga.

Šogad pavasara sezonas grafika sākums sakrīt ar valsts noteiktajām brīvdienām, tāpēc pasažieri aicināti pievērst uzmanību vilcienu kursēšanai reģionālajos maršrutos Liepājas, Valgas un Gulbenes virzienā. 29. un 30. aprīlī norīkoti vilcieni, kuri citkārt kursē piektdienās, 5. maijā ir atcelti vilcieni, kuri ierasti kursē svētdienās, savukārt ir norīkoti 1. un 6. maijā.

"Vivi" tīmekļvietnē un mobilajā lietotnē publicētajā vilcienu kustības sarakstā, kurā ir redzams plānojums 10 dienas uz priekšu, jau ir ietvertas minētās izmaiņas.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, daudzbērnu ģimeņu locekļiem un ģimenēm, kuru aprūpē ir bērni vai pilngadīgas personas, kas nav sasniegušas 24 gadu vecumu, ar invaliditāti visos vilcienu maršrutos būs iespēja braukt bez maksas. Bezmaksas braukšanas biļeti varēs saņemt visās "Vivi" biļešu tirdzniecības kasēs vai vilcienā pie konduktora kontroliera, uzrādot Latvijas goda ģimenes apliecības "3+ ģimenes karte" vai "Goda ģimene", personu apliecinošu dokumentu (ID karti vai pasi) vai skolēna vai studenta apliecību.

Derīga "3+ ģimenes karte" vai apliecība "Goda ģimene" un personu apliecinošs dokuments (ID karte vai pase) vai skolēna vai studenta apliecība jāuzrāda, gan iegādājoties vilciena biļeti, gan konduktoram kontrolierim brauciena laikā.