Svētdiena, 23.06.2024 18:13
Līga
Piektdiena, 22. septembris, 2023 14:50

Tehnoloģiju uzņēmums "Blue Energy Global" Ogrē vēlas piesaistīt 1,5 miljonus eiro zīmola attīstībai

"Blue Energy Global" pārstāvji
Tehnoloģiju uzņēmums "Blue Energy Global" Ogrē vēlas piesaistīt 1,5 miljonus eiro zīmola attīstībai
Foto - pixabay.com
Piektdiena, 22. septembris, 2023 14:50

Tehnoloģiju uzņēmums "Blue Energy Global" Ogrē vēlas piesaistīt 1,5 miljonus eiro zīmola attīstībai

"Blue Energy Global" pārstāvji

Inovatīvo tehnoloģiju kompānija "Blue Energy Global" zīmola "Smart Cooling" attīstīšanai gada laikā plāno piesaistīt vismaz 1,5 miljonus eiro, lai ilgtermiņā uzlabotu un uzturētu nemainīgi pieaugošo ražošanas ciklu. Uzņēmums uzstādījis ambiciozu mērķi - tuvākajā laikā iekarot Amerikas Savienoto Valstu (ASV) tirgu un uzsākt savu akciju kotēšanu biržā.

Uzņēmums "Blue Energy Global" atrodas Ogrē un izveidots 2014.gadā, specializējoties inovatīvu dzesēšanas risinājumu ražošanā, uzstādīšanā un pēcapkopē, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Zīmola "Smart Cooling" iekārtas pašreiz tiek izmantotas jau vairāk nekā 20 pasaules valstīs, tostarp Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE), Indijā, Francijā, Vācijā, Itālijā un citviet. Uzņēmums sadarbojas ar visiem lielākajiem aukstuma iekārtu ražotājiem - "Carrier Corporation", "Daikin", "Trane Technologies" un "Jhonson Controls". Pašreiz "Smart Cooling" iekārtas jau darbojas dažādās rūpnīcās, piemēram, "PepsiCo", "Bosch", "Novotel", "Microsoft", "Fiat" un citās, kā arī tās uzstādītas lielos datu centros, tostarp "Amazon" Francijā, "Microsoft" Indijā un "Khanza" AAE.

"Atrašanās AAE un vispār šajā pasaules daļā izmainīja gan mūsu dzīvi, gan arī produktu, ko piedāvājam. Tik ekstremālu apstākļu kā Arābijas pussalā nav gandrīz nevienā citā pasaules vietā. Ja ārā ir 45 grādi, tad uz jumtiem, tiešos saules staros, kur darbojas dzesēšanas iekārtas, ir visi 60-65 grādi, turklāt iekārtām jādarbojas visu gadu, praktiski bez pārtraukumiem," saka zīmola "Smart Cooling" un uzņēmuma "Blue Energy Global" līdzīpašnieks Jānis Strelits-Strēle, piebilstot, ka tieši šie laikapstākļi lika atstrādāt iekārtas līdz pašai pilnībai, ko atzīst arī lielākie aukstuma iekārtu ražotāji. Nākamais būtiskais solis uzņēmuma attīstībā ir ASV tirgus apgūšana, savukārt tuvāko piecu gadu laikā plānots arī uzsākt akciju kotēšanu biržā.

Izmantojot jaunākos sasniegumus, "Smart Cooling" spēj paaugstināt esošo dzesēšanas iekārtu efektivitāti, tādējādi ievērojami samazinot elektroenerģijas patēriņu un uzlabojot dzesēšanas veiktspēju. Patentētās tehnoloģijas pamatā ir adiabātiskais process, kad "Smart Cooling" atdzesē aukstuma iekārtā ieplūstošo gaisu ar smalku ūdens miglu. Šī pieeja ļauj ietaupīt vidēji līdz 30% elektroenerģijas (atsevišķos projektos - līdz 37%) un nodrošina dzesēšanas jaudas pieaugumu līdz aptuveni 40%.

Lai piesaistītu nepieciešamos līdzekļus 1,5 miljonu eiro apjomā, uzsākts kopprojekts ar pūļa finansēšanas platformu "CrowdedHero", kur minimālais ieguldījums ir 100 eiro, kas savukārt atbilst divām dzesēšanas līdera akciju cenām.