Sestdiena, 20.07.2024 21:03
Ramona, Ritma
Piektdiena, 5. jūlijs, 2024 17:42

"Tele2" slēgs 3G tehnoloģiju arī daļā Ogres novada

"Tele2"
"Tele2" slēgs 3G tehnoloģiju arī daļā Ogres novada
Foto - pixabay.com
Piektdiena, 5. jūlijs, 2024 17:42

"Tele2" slēgs 3G tehnoloģiju arī daļā Ogres novada

"Tele2"

Uzņēmums "Tele2" šī gada jūlija beigās plāno atteikties no 3G tehnoloģijas Valmieras, Cēsu un Limbažu novadā, lai izmantotu frekvences 4G un 5G tīkla attīstībai. Tāpat 3G tehnoloģija nebūs pieejama arī atsevišķos pagastos Siguldas, Smiltenes un Ogres novadā.

3G šobrīd vairs nespēj konkurēt ar jaunāku paaudžu mobilo sakaru tehnoloģijām un nav piemērota mūsdienu mobilo sakaru lietošanas paradumiem. Šobrīd tikai 1% no mobilajiem datiem tiek patērēts 3G tīklā, turklāt aizvien vairāk klientu arī balss zvanus veic 4G tīklā, izmantojot "VoLTE" tehnoloģiju, kas nodrošina ātrāku zvana savienojuma laiku, augstāku balss un video zvanu kvalitāti. Balss zvani turpmāk tiks veikti 2G un 4G tīklā.

"Tele2" par saviem plāniem ir informējis un turpinās informēt tos klientus, kuriem ir telefoni, kas atbalsta tikai 2G un 3G tehnoloģiju, vai arī iekārtās ir ievietotas 3G SIM kartes. SIM karšu maiņa ir bez maksas, bet vecās ierīces ir iespējams izmantot kā pirmo iemaksu jaunas ierīces iegādei. Uzņēmums aicina klientus, kas saņem no "Tele2" individuālu ziņu par nepieciešamību nomainīt SIM karti vai ierīci, to savlaicīgi izdarīt un neatlikt uz vēlāku laiku.

Šīs izmaiņas neietekmēs klientus, kuriem ir pēdējo trīs četru gadu laikā ražoti viedtelefoni, kas darbojas 4G vai 5G režīmā. Savukārt tie "Tele2" klienti, kuri joprojām izmanto, piemēram, vecākās paaudzes telefonus ar taustiņiem un SIM karti nav mainījuši daudzus gadus, ir aicināti apmeklēt vietni www.tele2.lv/3g/  vai vērsties "Tele2" klientu centrā, lai pārliecinātos par SIM kartes derīgumu un veiktu tās maiņu, kā arī nepieciešamības gadījumā iegādātos jaunāku telefonu.

Seniori, kuriem mobilais tālrunis nepieciešams tikai zvanīšanai, jo mobilo internetu nelieto, varēs turpināt izmantot savu esošo telefonu, jo zvani tiks veikti 2G tīklā.

"Tele2" no 3G tehnoloģijas plāno pakāpeniski visā Latvijas teritorijā atteikties līdz 2025. gadam, lai izmantotu frekvences, kas ir ierobežots resurss, 4G un 5G tīkla attīstībai. 3G tehnoloģija jau iepriekš slēgta vai tuvākajās dienās tiks slēgta vairākos pagastos Madonas, Rēzeknes, Krāslavas, Ludzas, Aizkraukles, Varakļānu, Gulbenes, Alūksnes, Balvu, Valkas un Smiltenes novadā.