Sestdiena, 18.05.2024 09:10
Ēriks, Inese, Inesis
Piektdiena, 10. maijs, 2024 12:16

Trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības azbestu saturošu šīferi var nodot bez maksas

Ogresnovads.lv
Trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības azbestu saturošu šīferi var nodot bez maksas
Attēli - www.pexels.com un publicitātes
Piektdiena, 10. maijs, 2024 12:16

Trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības azbestu saturošu šīferi var nodot bez maksas

Ogresnovads.lv

Vides aizsardzības un reģionālā attīstības ministrija (VARAM) informatīvajā kampaņā “Ļauj vecajam azbesta jumtam aizbraukt!” aicina trūcīgas un maznodrošinātas mājsaimniecības pieteikties atbalsta programmai un nodot azbestu saturošu šīferi bez maksas. 

No vienas mājsaimniecības var pieteikties viens atbalsta pretendents un nodot apglabāšanai ne mazāk kā 0,2 tonnas (aptuveni 10 šīfera loksnes) un ne vairāk kā 3 tonnas (aptuveni 150 šīfera loksnes) azbestu saturoša šīfera. Kopējais finansējuma apmērs atbalsta programmas īstenošanai ir 350 tūkstoši euro.

Lai pieteiktos atbalsta programmai, pretendentam jāaizpilda pieteikuma veidlapa, bet iepazīties ar atbalsta nosacījumiem iespējams šeit. Pieteikumu var iesniegt elektroniski, parakstot ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz VARAM e-pasta adresi , nosūtot parakstīto pieteikumu pa pastu uz adresi Peldu ielā 25, Rīgā, LV- 1494, vai iesniedzot klātienē. Pieteikumu iesniegšana līdz 31. maijam. Informatīvie materiāli par to, kā pieteikties, izvietoti arī Ogres novada pašvaldībā.

Svarīgi – pieteikuma iesniegšanas dienā jābūt spēkā esošam trūcīgās vai maznodrošinātās mājsaimniecības statusam! Apstiprinājums atbalsta saņemšanai tiks nosūtīts pa e-pastu viena mēneša laikā no pieteikšanās termiņa beigām, savukārt pakalpojumu būs iespējams saņemt divu mēnešu laikā no pieteikšanās termiņa beigām.

VARAM atgādina – veicot darbu ar azbestu saturošiem materiāliem, jāievēro drošības prasības. Darbs jāveic piemērotā apģērbā (vienreizējās lietošanas virsvalks, cimdi, respirators P3, mazgājami apavi), un šīferi nedrīkst lauzt, jo rodas putekļi, kas ir bīstami veselībai un videi.

Šīferi nedrīkst aprakt zemē, izmantot ceļu uzbēršanai vai citiem mērķiem. Azbestu saturošus atkritumus drīkst nodot apglabāšanai tikai atkritumu poligonos, kas ir saņēmuši Valsts vides dienesta atļauju. Par azbestu saturošu atkritumu nepareizu apsaimniekošanu ir paredzēta administratīvā atbildība.

mceu_67192646711715331333563.jpg