Pirmdiena, 22.04.2024 10:02
Armanda, Armands
Trešdiena, 15. marts, 2023 10:06

Turpinās aptaujāt iedzīvotājus par ienākumiem un dzīves apstākļiem

Centrālā statistikas pārvalde
Turpinās aptaujāt iedzīvotājus par ienākumiem un dzīves apstākļiem
Trešdiena, 15. marts, 2023 10:06

Turpinās aptaujāt iedzīvotājus par ienākumiem un dzīves apstākļiem

Centrālā statistikas pārvalde

Centrālā statistikas pārvalde (CSP) līdz jūnija beigām turpinās aptaujāt iedzīvotājus par ienākumiem un dzīves apstākļiem. Aptaujās ap 8 tūkstošiem no visiem 825 tūkstošiem Latvijas mājsaimniecību, kuras atlasītas ar nejaušas gadījuma izlases metodi.

CSP pateicas iedzīvotājiem, kuri jau piedalījās aptaujā un aizpildīja anketu internetā. Šo iespēju izmantoja 10 % respondentu.


No 16. marta CSP intervētāji ar respondentiem sazināsies pa tālruni vai ieradīsies klātienē. Klātienes intervijas 2023. gadā notiks tikai tad, ja to pieļaus epidemioloģiskā situācija. Pirms tam aptaujā iekļautās personas saņems CSP vēstuli, kurā norādīts plānotais intervijas laiks un intervētāja kontaktinformācija. Ierodoties klātienē, intervētājs uzrādīs darba apliecību ar fotogrāfiju.


Jebkuru jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar CSP konsultantu pa bezmaksas tālruni 80008811 darbdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00 vai rakstīt uz e-pastu .


Respondentiem jautās par mājsaimniecības sastāvu un tās locekļu sociālekonomisko raksturojumu, mājokļa apstākļiem, ienākumiem, veselības stāvokļa pašvērtējumu, sociālo atstumtību un materiālo nenodrošinātību.


Šogad aptaujā īpaša uzmanība tiks pievērsta darba tirgus jautājumiem, priekšrocību un trūkumu pārmantošanai paaudzēs, kā arī mājokļa jautājumiem (par grūtībām saistībā ar dzīvesvietu, energoefektivitāti un citiem).


Šogad ir īpaši svarīgi piedalīties aptaujā, jo anketas jautājumi par 2022. gadu palīdzēs novērtēt Covid-19 pandēmijas un citu ģeopolitisko procesu ietekmi uz Latvijas iedzīvotāju labklājību. Aptaujā iegūtos datus plaši izmanto valsts un pašvaldības, pieņemot iedzīvotāju ikdienu ietekmējošus lēmumus. Katra aptaujas dalībnieka atsaucība ir svarīga, lai dati pareizi un objektīvi atspoguļotu to, kā dzīvo mūsu valsts iedzīvotāji.
CSP nodrošina personas datu konfidencialitāti, un iegūtā informācija tiks atainota tikai apkopotā veidā.