Otrdiena, 23.04.2024 14:55
Georgs, Jurģis, Juris
Pirmdiena, 21. augusts, 2023 10:54

Ukrainas aizsardzības ministrs Egilam Helmanim piešķir apbalvojumu

Ogres novada pašvaldība
Ukrainas aizsardzības ministrs Egilam Helmanim piešķir apbalvojumu
Pirmdiena, 21. augusts, 2023 10:54

Ukrainas aizsardzības ministrs Egilam Helmanim piešķir apbalvojumu

Ogres novada pašvaldība

Ogres pilsētas svētku ietvaros 18. augustā tika atklāta jaunā Ogres Valsts ģimnāzijas ēka un sporta arēna "Ogre". Svinīgajā pasākumā līdztekus sabiedrībā pazīstamām personībām, politiķiem un vietējiem iedzīvotājiem piedalījās arī plaša Ukrainas delegācija, tostarp karavīri, kuri vēl pirms pāris nedēļām atradās frontē.

Izsakot savu pateicību Ogres novada ļaudīm un pašvaldības vadībai, kura jau kopš 2015. gada organizē regulāru palīdzību gan civilajiem, gan Ukrainas bruņotajiem spēkiem, ukraiņu delegācijas vadītājs nodeva Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim Ukrainas aizsardzības ministra Oleksija Rezņikova pasniegto apbalvojumu "Par sadarbību ar Ukrainas bruņotajiem spēkiem".

Pateicoties par apbalvojumu, E.Helmanis uzsvēra, ka tā ir atzinība visiem, kuri ziedojuši savu laiku un līdzekļus, lai sarūpētu automašīnas, medicīnas preces, citu palīdzību kara skartajai Ukrainai. E. Helmanis iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar cilvēkiem, bez kuriem šī palīdzības sniegšana nebūtu iespējama.

Šī nav vienīgā Ukrainas atzinība Ogres novada iedzīvotājiem un pašvaldības vadībai. Pateicībā par sniegto atbalstu, Sevčenko vārdā nosauktā universitāte Černihivā 28. jūnijā E. Helmanim piešķīra goda profesora titulu.

Pilsētas svētku laikā turpinājās ziedojumu vākšana Ukrainai. Aicinājumu ziedot savās uzrunās vairākkārt uzsvēra arī Ogres novada vadība. E. Helmanis: “Kamēr mēs šeit atklājam jaunu skolu, Ukrainā ik dienas lādiņi kādu skolu pārvērš gruvešu kaudzē. Tādēļ es aicinu ikvienu klātesošo savu iespēju robežās sniegt atbalstu un ziedot Ukrainas cilvēkiem un zemei. Lai tā ir kā neliela pateicība, ka varam šeit svinēt un baudīt mierīgas un saulainas vasaras debesis!”