Pirmdiena, 24.06.2024 06:09
Jānis
Trešdiena, 28. februāris, 2024 11:35

Uz grants seguma ceļiem un ielām tiek noteikti transporta masas ierobežojumi

Ogresnovads.lv
Uz grants seguma ceļiem un ielām tiek noteikti transporta masas ierobežojumi
Lvceli.lv
Trešdiena, 28. februāris, 2024 11:35

Uz grants seguma ceļiem un ielām tiek noteikti transporta masas ierobežojumi

Ogresnovads.lv

Turpinoties atkusnim un nokrišņiem, uz daudziem grants seguma ceļu un ielu posmiem Ogres novadā tiek uzstādītas ceļa zīmes ar transporta masas ierobežojumu.
Laika apstākļu ietekmē būtiski samazinās ceļa segas nestspēja. Lai pasargātu ceļus no priekšlaicīgas sagraušanas, uz atsevišķiem grants ceļiem un to posmiem visā Ogres novada teritorijā tiek noteikti pagaidu satiksmes ierobežojumi kravas autotransportam.

Transporta masas ierobežojumi šķīdoņa laikā ir vispāratzīta prakse, un to īsteno arī citās valstīs ar līdzīgiem klimatiskiem apstākļiem. Ierobežojumus nosaka, izvērtējot katra ceļa faktisko stāvokli un tā nestspēju, tāpēc posmu skaits, kur tie ir aktuāli, mainās. Ceļa zīmes tiks noņemtas, izvērtējot laika apstākļus un konkrētā ceļa tehniskā stāvokļa faktiskās izmaiņas.

Atļaujas kravu izvešanai šķīdoņa laikā netiek izsniegtas, satiksmes ierobežojumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. Bez ierobežojumiem šķīdonī atļauts braukt operatīvajam un sabiedriskajam transportam, svaigpiena pārvadātājiem, kā arī transportam, kas izved kritušus lopus.

Pašvaldība aicina uzņēmējus būt saprotošiem un ievērot transporta masas ierobežojuma zīmes. Par zīmes neievērošanu paredzēts 1 soda punkts un atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 75. panta pirmajai daļai sods sešu naudas vienību (30 eiro) apmērā.

Autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem, izvēloties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērojot drošu distanci ar priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad grants segums apžūs. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, kas ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu.

Ja iedzīvotājiem ir kādi jautājumi vai ierosinājumi saistībā ar ielu un ceļu uzturēšanu Ogres novadā, aicinām sazināties ar ceļu uzturētājiem, kuru kontaktinformācija pieejama šeit.

Karte ar posmiem, kur noteikti Latvijas Valsts ceļu ierobežojumi, atrodama šeit.