Trešdiena, 24.04.2024 15:07
Nameda, Ritvaldis, Visvaldis
Sestdiena, 13. maijs, 2023 13:37

Valsts aizsardzības dienestam jau pieteikušies teju 400 jaunieši

Leta
Valsts aizsardzības dienestam jau pieteikušies teju 400 jaunieši
Aizsardzības ministrijas mājas lapa
Sestdiena, 13. maijs, 2023 13:37

Valsts aizsardzības dienestam jau pieteikušies teju 400 jaunieši

Leta

Rīga, 13.maijs, LETA. Valsts aizsardzības dienestam (VAD) līdz piektdienas rītam pieteikušies 397 jaunieši, tostarp piecas sievietes un trīs ārvalstīs dzīvojoši jaunieši, aģentūrai LETA apliecināja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera preses virsniece Sandra Brāle.

Patlaban nav zināms, cik no viņiem būs atbilstoši VAD, jo turpinās pārbaudes, tostarp veselības izvērtēšana.

Jau ziņots, ka 5.aprīlī Saeima trešajā - galīgajā - lasījumā pieņēma Valsts aizsardzības dienesta likumu, nosakot pienākumu dienēt VAD katram Latvijas pilsonim, vīrietim viena gada laikā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas, vai viena gada laikā pēc izglītības iestādes absolvēšanas, bet ne vēlāk kā līdz 24 gadu vecumam. Vienlaikus noteikts, ka VAD brīvprātīgi var pieteikties Latvijas pilsones, sievietes no 18 līdz 27 gadu vecumam.

Pirmais iesaukums dienestu sāks šī gada 1.jūlijā uz brīvprātības pamata, bet no 2024.gada 1.janvāra dienests tiek noteikts kā obligāts. Arī otrajā iesaukumā sākotnēji Latvijas pilsoņi tiks aicināti iestāties brīvprātīgi. Taču nepieciešamības gadījumā trūkstošo personu skaitu vecumā no 18 līdz 19 gadiem iesauks.

Nacionālo bruņoto spēku sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Sandris Gaugers atzinis, ka Ādažu bāze ir gatava uzņemt 300 jauniešus, bet 400 jauniešu uzņemšana būtu maksimums, ko šogad iespējams apmācīt dienestā.

Brīvprātīgā pieteikšanās valsts aizsardzības dienesta pirmajam iesaukumam notiks līdz pirmdienai, 15.maijam. Lai pieteiktos, kandidāti aicināti izmantot elektronisko vienoto rekrutēšanas platformu www.klustikaravirs.lv, savukārt jautājumu gadījumā zvanīt uz tālruni 67072793 vai rakstīt uz e-pastu .