Sestdiena, 18.05.2024 09:07
Ēriks, Inese, Inesis
Otrdiena, 9. aprīlis, 2024 13:43

Valsts ceļu tīkla remontos šogad plāno ieguldīt 163 miljonus eiro

LETA
Valsts ceļu tīkla remontos šogad plāno ieguldīt 163 miljonus eiro
Lvceli.lv
Otrdiena, 9. aprīlis, 2024 13:43

Valsts ceļu tīkla remontos šogad plāno ieguldīt 163 miljonus eiro

LETA

Šogad dažādu veidu darbi plānoti aptuveni 450 kilometros valsts autoceļu, informē "Latvijas valsts ceļi" (LVC). Kopumā valsts ceļu tīklā šogad tiek plānoti kapitālieguldījumi 163 miljonu eiro apjomā, tai skaitā 47 miljoni eiro ir prognozētais Eiropas Savienības Atveseļošanās un noturības mehānisma finansējums.

Satiksmes drošības uzlabošanai pārbūvēs divus satiksmes mezglus. Par rotācijas apli pārbūvēs autoceļu Inciems-Sigulda-Ķegums un Rīga-Ērgļi krustojumu Ogres novada Suntažos.

Plašākie darbi notiks uz reģionālajiem autoceļiem - 220 kilometru garumā - un uz valsts vietējiem autoceļiem - 159 kilometru garumā. Uz valsts galvenajiem autoceļiem darbi notiks 71 kilometra garumā.

Fokuss uz valsts vietējās un reģionālās nozīmes autoceļiem skaidrojams ar finansējuma struktūru - šogad no valsts budžeta ir pieejams par 3 miljoniem eiro vairāk vietējās mobilitātes nodrošināšanai un pagastu centru savienošanas programmas realizācijai, skaidro LVC. Savukārt valsts reģionālajos ceļos liela daļa ieguldījumu tiek veikti administratīvi teritoriālās reformas ietvaros.

No šogad remontējamajiem 450 kilometriem valsts ceļu 193 kilometros atjaunos asfaltbetona segumu, 123 kilometrus pārbūvēs, savukārt 67 kilometriem grants ceļu veiks divkārtu virsmas apstrādi. Taps arī gājēju un velosipēdistu infrastruktūru kopumā 24 kilometru garumā. Tiks pārbūvēti pieci tilti, vēl septiņus nojauks un uzbūvēs no jauna.

Lielākie būvdarbu objekti šajā sezonā būs Vidzemes šosejas posms no Melturiem līdz Bērzkrogam, kur tiks pabeigta pērn iesāktā pārbūve. Iepriekšējā vasarā sāktie darbi turpināsies arī uz Rīgas apvedceļa Babītē. Abos posmos autobraucējiem arī šogad būs jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Uz reģionālajiem autoceļiem lielākie darbi plānoti Kurzemē - uz autoceļa Ventspils-Dundaga no Ventspils līdz Ancei, Vidzemē - uz autoceļa Smiltene-Valka no Smiltenes līdz pagriezienam uz Mēriem. Savukārt Salacgrīvā šogad tiks būvēts jauns tilts pār Salacu.

Savukārt Vidzemes šosejas posmā no Rīgas robežas līdz Garkalnei šogad plānotas izmaiņas satiksmes organizācijā. Visā posmā paredzēts izveidot jaunu, "autovadītājiem labāk uztveramu virzienu rādītāju sistēmu", kā arī slēgt daļu no apgriešanās vietām. Uz Rīgas apvedceļa pie Langstiņiem krustojumā paredzēts samazināt kreiso manevru skaitu.

Pašlaik būvdarbi ir uzsākti septiņos valsts ceļu posmos, kā arī uz trim tiltiem. Lielākie satiksmes ierobežojumi remontdarbu dēļ patlaban ir uz reģionālajiem autoceļiem Ventspils-Kolka pie Ventspils, ceļa Kandava-Saldus posmā no Zantes līdz Zemītei un uz ceļa Smiltene-Valka pie Smiltenes.