Svētdiena, 23.06.2024 18:53
Līga
Ceturtdiena, 1. jūnijs, 2023 10:48

Valsts karoga zaimošana ir sodāma

Ogresnovads.lv
Valsts karoga zaimošana ir sodāma
Ceturtdiena, 1. jūnijs, 2023 10:48

Valsts karoga zaimošana ir sodāma

Ogresnovads.lv

31. maija rītā Ogres novada pašvaldības policija kārtībnieks, apsekojot pilsētu, konstatēja Ogrē līdz šim nepieredzētu vandalisma faktu – iespējams, ir ticis dedzināts viens no bijušās sanatorijas ēkas fasādi rotājošajiem Latvijas karogiem.

Valsts karogs ir mūsu valsts simbols, un arī tad, ja tas tiek lietots dekoratīvos nolūkos, kā tas ir pie ēkas Ogrē, Gaismas prospektā 2/6, tam saglabājas Latvijas valsts simbola statuss.

Ogres novada pašvaldības domes ārkārtas sēdē, kas šodien tika sasaukta, lai izskatītu jautājumus saistībā ar divu novada pašvaldības komisiju – administratīvās komisijas un dzīvokļu komisijas – nolikumiem, pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale informēja deputātus par notikušo Latvijas valsts karoga zaimošanas faktu.

D. Bārbale uzsvēra, ka Ogres novada pašvaldība sevi identificē kā uz nacionālajām vērtībām orientētu pašvaldību un vienu no mūsu valsts simboliem – valsts karogu – tur augstā godā un cieņā, valsts karogus krāsas izmanto pilsētas dekorēšanā. Sanatorijas ēku jau vairākus gadus rotā lielformāta valsts karogs, šajā ēkā notiek dažādi kultūras un svinīgie pasākumi.

D. Bārbale arī informēja, ka Valsts policija ir uzsākusi kriminālprocesu par karoga zaimošanas faktu, un atgādināja, ka Latvijas valsts karoga likuma 25. pants paredz kriminālatbildību par Latvijas valsts karoga zaimošanu – vainīgās personas saucamas pie kriminālatbildības likumā noteiktajā kārtībā. Saskaņā ar likumu par Latvijas valsts karoga zaimošanu uzskatāmas arī darbības, kas vērstas pret dekoratīvos nolūkos lietotu Latvijas valsts karogu. “Visam ir savas robežas un ir tādas, kuras nedrīkst pārkāpt,” raksturojot notikušo, atzina D. Bārbale

Savukārt domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, komentējot notikušo, uzsvēra, ka, dzīvojam tiesiskā valstī un vainīgie tiks atrasti un saukti pie atbildības.