Otrdiena, 18.06.2024 15:32
Alberts, Madis
Trešdiena, 27. marts, 2024 10:46

Valsts meža dienestam būs mazāk struktūrvienību; virsmežniecība Ogrē pārņems divu citu funkcijas

Valsts meža dienests
Valsts meža dienestam būs mazāk struktūrvienību; virsmežniecība Ogrē pārņems divu citu funkcijas
Attēls - www.vmd.gov.lv
Trešdiena, 27. marts, 2024 10:46

Valsts meža dienestam būs mazāk struktūrvienību; virsmežniecība Ogrē pārņems divu citu funkcijas

Valsts meža dienests

Sākot ar 1. aprīli, Valsts meža dienesta struktūrā un darba organizācijā paredzētas izmaiņas. Līdzšinējo desmit virsmežniecību vietā būs piecas, savukārt dienesta pakalpojumi tiks sniegti 27 klientu apkalpošanas vietās Latvijā.

"Strukturālā optimizācija tika veikta, realizējot mūsu stratēģijā izvirzīto mērķi - izveidot efektīvu iestādes struktūru. Esam ņēmuši vērā tādus faktorus kā digitālās vides un e-pakalpojumu attīstība, kā arī kopējo valsts pārvaldes virzību efektivitātes un birokrātijas mazināšanas virzienā. Noteiktas pārmaiņas dienesta darba organizācijā veiktas, rūpējoties par dienesta nodarbināto slodžu izlīdzināšanu, aizvietojamības nodrošināšanu un atalgojuma sistēmas pilnveidošanu," pārmaiņas skaidro Valsts meža dienesta ģenerāldirektors Arvīds Ozols.

Ziemeļkurzemes virsmežniecības un Dienvidkurzemes virsmežniecības funkcijas pārņems Kurzemes virsmežniecība ar administrācijas telpām Raiņa ielā 17, Talsos. Zemgales virsmežniecības un Rīgas reģionālās virsmežniecības funkcijas pārņems Centra virsmežniecība ar administrācijas telpām Brīvības ielā 129B, Ogrē.

Sēlijas virsmežniecības un Dienvidlatgales virsmežniecības funkcijas pārņems Dienvidu virsmežniecība ar administrācijas telpām Krišjāņa Valdemāra ielā 7, Daugavpilī. Austrumlatgales virsmežniecības un Ziemeļaustrumu virsmežniecības funkcijas pārņems Austrumu virsmežniecība ar administrācijas telpām Bērzpils ielā 62, Balvos.

Savukārt Ziemeļvidzemes virsmežniecības un Centrālvidzemes virsmežniecības funkcijas pārņems Vidzemes virsmežniecība ar administrācijas telpām Dārzu ielā 4, Cesvainē.

Klientu apkalpošanas vietas tiek saglabātas 27 līdzšinējo mežniecību atrašanās vietās: Aizkrauklē, Alūksnē, Balvos, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Grobiņā, Gulbenē, Inčukalnā, Jelgavā, Jēkabpilī, Krāslavā, Kuldīgā, Limbažos, Ludzā, Madonā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Saldū, Smiltenē, Talsos, Tukumā, Valkā, Valmierā, Ventspilī. Klientu pieņemšanas dienas un laiki netiek mainīti. Izvērtējot klientu apmeklētību klātienē, tiek slēgta Babītes mežniecība. Karte ar jaunajām virsmežniecību un mežniecību teritorijām pieejama Valsts meža dienesta tīmekļvietnē.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienesta misija ir rūpēties par atbildīgu meža apsaimniekošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.