Pirmdiena, 17.06.2024 17:47
Artis, Artūrs
Trešdiena, 6. septembris, 2023 09:55

VBTAI rīkos kampaņu tēvu atbalstam "Uzticības tālrunis tēviem"

Leta
VBTAI rīkos kampaņu tēvu atbalstam "Uzticības tālrunis tēviem"
Unsplash.com
Trešdiena, 6. septembris, 2023 09:55

VBTAI rīkos kampaņu tēvu atbalstam "Uzticības tālrunis tēviem"

Leta

Atzīmējot Tēva dienu, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 no šodienas līdz 12.septembrim rīkos kampaņu tēvu atbalstam "Uzticības tālrunis tēviem", aģentūru LETA informēja VBTAI pārstāve Simona Saule.

VBTAI norāda, ka bērnu pieredzes ir dažādas, tomēr nav noliedzams, ka katrs no bērniem, kas dalījies ar savu pieredzi, savu tēti mīl un ilgojas pēc patiesas saiknes un atbalsta. Tādēļ, lai atbalstītu tēvus, ik gadu tiek rīkota kampaņa, kuras mērķis ir stiprināt, būt blakus, un kopīgi meklēt risinājumus.

Kampaņa sniedz tēviem iespēju ar Uzticības tālruņa konsultantiem kopīgi pārrunāt dažādus tematus, kas saistīti ar tēva lomu bērna dzīvē. Nereti tēvi vēlas uzzināt vairāk par to, kā veidot emocionāli siltas attiecības ar savu bērnu, kā risināt konfliktsituācijas, noteikti robežas vai ieviest pozitīvo disciplinēšanu, kā palīdzēt, ja bērnam ir grūtības ar vienaudžiem, kā arī par virkni citu jautājumu.

Tāpat tēvus nereti interesē jautājumi par bērnu attīstības fiziskajiem, garīgajiem un emocionālajiem aspektiem, rīcību gadījumā, ja bērns ir cietis no fiziskas, emocionālas vai seksuālas vardarbības, dažādas bērna emocionālās problēmas, grūtības interneta vidē un rīcības stratēģijas.

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, kas ir anonīma un darbojas visu diennakti. Darbadienās no plkst.12 līdz plkst.20 ar Uzticības tālruņa speciālistiem iespējams sazināties arī izmantojot tiešsaistes konsultācijas - čata logs meklējams mājaslapā "www.uzticibastalrunis.lv", vai lejupielādējot bezmaksas aplikāciju "Uzticības tālrunis", kā arī vēršoties pēc palīdzības e-pastā - "uzticibaspasts116111@bti.gov.lv".