Otrdiena, 16.04.2024 19:35
Alfs, Bernadeta, Mintauts
Pirmdiena, 5. septembris, 2022 08:40

Veiksmīgi aizritējušas mājas kafejnīcu dienas

Ogres novada Tūrisma informācijas centrs
Veiksmīgi aizritējušas mājas kafejnīcu dienas
Pirmdiena, 5. septembris, 2022 08:40

Veiksmīgi aizritējušas mājas kafejnīcu dienas

Ogres novada Tūrisma informācijas centrs

Aizvadītā mēneša nogalē norisinājās mājas kafejnīcu dienas Ogres novadā. Ogres novadā 16 mājas kafejnīcu saimnieki aicināja pie sevis, lai savā sētā piedāvātu daudzveidīgus ēdienus, izrādītu saimniecību un aicinātu viesus piedalīties dažādās aktivitātēs. Mājas kafejnīcu dienu laikā bija iespēja ne tikai apskatīt lauku saimniecības, bet arī samīļot mājdzīvniekus, vizināties ar zirgu, iegādāties lauku labumus, klausīties dzīvo mūziku, piedalīties keramikas meistarklasēs un daudzās citās aktivitātēs.

Mājas kafejnīcu dienu laikā bija iespēja nobaudīt gan latviešu virtuvi, gan mazliet netradicionālākus ēdienus, kā arī maltīti no ukraiņu virtuves vietās, kas parasti nav pieejamas viesiem. Daudzi pasākuma apmeklētāji izmantoja iespēju un viesojās vairākās mājas kafejnīcas, veidojot improvizētu maršrutu pa Ogres novadu.

Lielākā daļa saimnieku bija priecīgi par sagādāto iespēju vienu nedēļas nogali atvērt savu mājas kafejnīcu un izmēģināt spēkus viesu uzņemšanā. Iepriecinošs fakts - daļa saimnieku iesaistīja visus ģimenes locekļus, tajā skaitā bērnus, kas šādā veidā varēja gūt viesmīlības iemaņas un gandarījumu par paveikto.

Mājas kafejnīcu dienas norisinās visā Latvijā - no jūlija līdz oktobrim. Pasākumu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” ar mērķi popularizēt Latvijas reģionu tūrisma piedāvājumu.

Mājas kafejnīcu dienās novadi, pagasti, pilsētas un ciemi aicina apmeklētājus izbaudīt vietējo kulināro piedāvājumu, iepazīstot arī to tradīcijas un kultūru. Šajās dienās savas durvis ikvienam apmeklētājam ver gan esoši ēdināšanas uzņēmumi - kafejnīcas, restorāni, krodziņi, viesu mājas -, gan saimniecības un vietējie iedzīvotāji, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu.

Paldies uzņēmīgajiem saimniekiem par izdomu, atvērtību un sirsnību, uzņemot viesus! Paldies apmeklētājiem par ieinteresētību un uzticību, baudot mājas kafejnīcu dienu piedāvājumus.

Uz tikšanos nākamajās mājas kafejnīcu dienās!

Fotogalerija šeit: