Svētdiena, 21.07.2024 22:50
Meldra, Meldris, Melisa
Ceturtdiena, 25. maijs, 2023 08:01

Zivju audzētavā "Tome" par 4,7 miljoniem eiro būvēs inovāciju infrastruktūras centru

Leta
Zivju audzētavā "Tome" par 4,7 miljoniem eiro būvēs inovāciju infrastruktūras centru
Zivju audzētava "Tome", LETA
Ceturtdiena, 25. maijs, 2023 08:01

Zivju audzētavā "Tome" par 4,7 miljoniem eiro būvēs inovāciju infrastruktūras centru

Leta

Valsts zinātniskā institūta "Bior" zivju audzētavā "Tome" Ogres novadā par 4,69 miljoniem eiro būvēs inovāciju infrastruktūras centru, aģentūru LETA informēja institūtā.
Projekta mērķis ir izveidot inovāciju infrastruktūru, kas kalpos par bāzes vietu inovāciju ieviešanai akvakultūras nozarē. Izveidotais centrs būs inovāciju atbalsta un pieredzes pārneses vieta nacionālā mērogā.

"Bior" skaidro, ka zinātniskai pētniecībai paredzētā ēka būs aprīkota ar jaunākajām tehnoloģijām. Ēkā tiks izbūvētas astoņas dažādas eksperimentālas, recirkulācijas tipa, vaislas zivju izturēšanas, ikru inkubācijas, zivju kāpuru izturēšanas, to piebarošanas un zivju mazuļu audzēšanas sistēmas, kā arī viena - dzīvās barības audzēšanas sistēma.

Kā liecina "Bior" publicētā informācija, inovāciju infrastruktūras centru plānots pabeigt līdz 2023.gada beigām.

Vienlaikus institūtā "Bior" informē, ka zivju audzētavā "Tome" piektdien, 26.maijā plkst.13, tiks iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Kapsulas iebetonēšanas pasākumā piedalīsies Zemkopības ministrijas valsts sekretārs Raivis Kronbergs, Lauku atbalsta dienesta (LAD) direktors Ģirts Krūmiņš, "Bior" direktors Aivars Bērziņš, kā arī citas valsts amatpersonas un būvuzņēmuma SIA "Velve" pārstāvji.

Zivju audzētava "Tome" tika atklāta 1929.gadā, un tā ir pirmā valsts zivju audzētava Latvijā. Zivju audzētavas baseinos un dīķos ik gadu tiek izaudzēti vairāki simti tūkstoši lašu, taimiņu, zandartu un citu zivju mazuļi. Plānots, ka zivju audzētavas "Tome" akvakultūras inovāciju centrs radīs iespēju paplašināt zivju audzētavas darbību.

Projektu "Zivju audzētavas "Tome" nacionālas nozīmes inovāciju infrastruktūras centrs akvakultūrā" īsteno ar Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) finansējumu.