Otrdiena, 23.04.2024 15:09
Georgs, Jurģis, Juris
Trešdiena, 31. augusts, 2022 09:07

Zviedrijas uzņēmums "Kilenkrysset" Ikšķilē atvērs dzelzsbetona elementu ražotni

Leta
Zviedrijas uzņēmums "Kilenkrysset" Ikšķilē atvērs dzelzsbetona elementu ražotni
Trešdiena, 31. augusts, 2022 09:07

Zviedrijas uzņēmums "Kilenkrysset" Ikšķilē atvērs dzelzsbetona elementu ražotni

Leta

Nākamnedēļ, 9.septembrī, viens no lielākajiem privātajiem Zviedrijas komercīpašumu attīstītājiem "Kilenkrysset" atklās jaunu dzelzsbetona elementu ražotni Ikšķilē, informēja uzņēmuma pārstāvji.

2020.gadā "Kilenkrysset" atvēra meitas uzņēmumu Latvijā SIA "Kilen Baltic", lai sāktu armatūras karkasu ražošanu Stokholmas tuneļa projektam. Tāpat "Kilenkrysset" nolēma investēt 2,5 miljonus eiro jaunā un modernā saliekamā dzelzsbetona paneļu ražotnē Ikšķilē.

2021.gadā sākta būvniecība 2300 kvadrātmetrus plašai ražošanas ēkai ar biroja telpām un 3000 kvadrātmetru lielu āra teritoriju. Šī būs viena no modernākajām un efektīvākajām saliekamā dzelzsbetona ražotnēm Baltijā. Iekārtās investēts vairāk nekā viens miljons eiro un tiks radītas līdz 40 jaunām darba vietām.

"Kilen Baltic" plāno ražot ne tikai saliekamā dzelzsbetona elementus, bet arī izveidot konstruktoru un dizaina biroju. Uzņēmuma mērķis ir kļūt par Zviedrijas uzņēmumu biznesa centru Latvijā, veicinot Zviedrijas un Latvijas uzņēmumu sadarbību. Latvijā paredzēts attīstīt jaunus industriālos parkus un dzīvojamos rajonus.

"Kilenkrysset" ir industriālo komercīpašumu attīstītājs un apsaimniekotājs, kura nekustamo īpašumu portfelī ir 3076 hektāri zemes ap Stokholmas reģionu.

Jaunās ražotnes atklāšanas ceremonija plānota 9.septembrī plkst.11 Paleju ielā 8, Ikšķilē, Ogres novadā.

Uz atklāšanas pasākumu ir uzaicināti teikt runu Valsts prezidents Egils Levits, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) un Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Andris Čuda. Atklāšanā piedalīsies arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Aigars Rostovskis un Latvijas Attīstības un Investīciju aģentūras pārstāvis.

"Kilen Baltic" reģistrēta 2013.gadā kā SIA "FSQ", bet 2020.gadā mainīja nosaukumu uz "Kilen Baltic". Uzņēmuma īpašnieki līdz 2020.gadam bija tagadējais "Kilen Baltic" valdes loceklis Roberts Kaufiņš (50%), Miks Šķēle (35%) un Atis Veiliņš (15%). Patlaban uzņēmuma īpašnieks ir "Kilenkrysset".

2021.gadā "Kilen Baltic" strādāja ar 1,594 miljonu eiro apgrozījumu un guva 109 259 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija.