Sestdiena, 20.07.2024 21:46
Ramona, Ritma
Otrdiena, 30. maijs, 2023 16:28

10 idejas randiņam Ogres novadā

VisitOgre.lv
10 idejas randiņam Ogres novadā
Visit Ogre
Otrdiena, 30. maijs, 2023 16:28

10 idejas randiņam Ogres novadā

VisitOgre.lv

Tuvojas vasara, kad brīvo laiku ikviens vēlas pavadīt ārā, lai izbaudītu skaistās, saulainās dienas. Tas ir īstais laiks, kad ar savu otro pusīti, bērnu vai draugu doties tuvākos vai tālākos piedzīvojumos! Piedāvājam 10 idejas lieliskam randiņam atpūtai dabā Ogres novadā.

10. Dodieties izjādē ar zirgu

Lieliska aktivitāte dzīvnieku mīļiem – nomaļo meža taku mīšana zirga mugurā. Ja vēl ne reizi neesat to darījuši, jāšana var kļūt arī par jaunu kopīgu hobiju, ko apgūt profesionāļu pavadībā. Zirgu staļļi atrodas Ogres un Ikšķiles tuvumā, tāpēc randiņu iespējams turpināt Ogres Zilajos kalnos.

Zirgu staļļi Ogres novadā:9. Sajūtiet Daugavas varenību Lielvārdes parkā

Lielvārdes parks cieši saistīts ar eposu “Lāčplēsis”. Runā, ka tieši šeit Lāčplēsis cīnījies ar melno bruņinieku un te abi iegāzušies Daugavā. Parkā paveras elpu aizraujoši skati uz upi, takas aizved pie koka skulptūrām un objektiem, kas palīdz iztēloties stāstā pieminētos notikumus. Izstaigājiet parku, iepazīstieties ar eposa tēliem un aplūkojiet Lielvārdes pilsdrupas. 28. jūlijā, atzīmējot eposa 135. jubileju, parkā notiks rokoperas  “Lāčplēsis” izrāde. Biļetes var iegādāties www.bilesuparadize.lv.

8. Noreibstiet Ķeguma skatu terasē

Ķeguma skatu terasē uzstādīts unikāls soliņš, kurš griežas kā karuselis. Iegādājieties kafiju vietējā kafejnīcā vai benzīntankā un baudiet skatu uz Daugavu un vareno Ķeguma hidroelektrostaciju.Kafija līdzņemšanai Ķegumā:

Benzīntanks “ASTARTE”

7. Izbrauciet ar ūdensmotociklu, katamarānu vai SUP dēli

Ogres novadā atrodas trīs lielas upes: Daugava, Ogre un Mazā Jugla, kā arī vairākas ūdenskrātuves. Izvēlies kādu no tām un karstākās pavasara/vasaras dienas, pavadi uz vai pie ūdens!
 

Inventāra noma:6. Baudiet  saldējumu Ikšķiles pludmalē

Pie Ikšķiles pludmales siltās sezonas laikā atvērtas pat trīs kafejnīcas. Iegādājieties gardo Ikšķiles mājas saldējumu vai kādu citu uzkodu kafejnīcās “Pludmale” vai “Rūberts”, un baudiet saulainu dienu pludmalē.

5. Uzkāpiet klinšu kāpšanas tornī

Aktīvajiem pāriem piemērota aktivitāte būs kāpšana klinšu kāpšanas tornī “Ogre”. Kādreizējais ūdenstornis par klinšu kāpšanas sienu pārveidots vien pagājušajā gadā un jau ir iecienīts gan profesionāļu, gan amatieru vidū. Vairāk informācijas un pieteikšanās šeit: www.ogressportacentrs.lv

4. Pastaigājieties pa Ogres pilsētas centru

Lieliska ideja vienam no pirmajiem randiņiem. Ogres pilsēta ir ērti sasniedzama gan ar vilcienu vai autobusu, gan automašīnu. Pilsētas centrā, Brīvības ielā pieejams plašs kafejnīcu klāsts, bet skaistākie pastaigu maršruti ir viegli sasniedzami ar kājām. Vairāk informācijas par pastaigu maršrutiem Ogres pilsētā - skatīt karti.3. Izbrauciet 163.velomaršrutu

Nesen atklātais velomaršruts 35 km garumā ved pa Ogres novada skaistākajām vietām. Pa ceļam varat apstāties un uzkāpt Meņģeles skatu tornī, tam blakus atrodas arī Dullā Daukas birzs, kurā pie Ogres upes baudīt līdzi paņemtās uzkodas. Velomaršruts ir daudzveidīgs un ved pa asfaltētiem, grants un zemes ceļiem. Liela daļa velomaršruta ved pa nomaļām vietām, kur var baudīt upes čalas, putnu dziesmas un romantisku divvientulību. Jāņem vērā, ka slapju laikapstākļu gadījumā vairāki maršruta posmi var būt grūti izbraucami! Vairāk informācijas par maršrutu šeit

2. Dodieties braucienā ar elektrovelosipēdu vai elektroskūteri Ogrē un Ikšķilē

Ogres un Ikšķiles apkārtne ir ideāli piemērota braucieniem ar elektrovelosipēdu vai elektroskūteri. Skaistākais velomaršruts 20 kilometru garumā jūs gar Daugavas upi aizvedīs uz Ogres Zilajiem kalniem, kas ir arī piemērota vieta piknikam. Elektroskūteriem piemērota būs asfaltētā maršruta daļa, kas ved no Ogres līdz Ikšķilei, gar Daugavu. Neaizmirsties par drošību un brauciena laikā izmantojiet arī ķiveres! Maršruta karte pieejama šeit.Elektrovelosipēdu noma (Ogrē): OZK noma

Elektroskūteru noma (Ogrē un Ikšķilē): aplikācijā Bolt

1. Baudiet saulrietu skatu tornī

Ogres novadā atrodas divi skatu torņi - Ogrē un Meņģelē. No abiem torņiem paveras burvīgi skati uz apkārtējo ainavu. Iepriekš iesakām sagatavoties un romantiskai atmosfērai līdzi paņemt uzkodas, dzērienus un pledus.

Ogres Zilo kalnu skatu tornis

Meņģeles skatu tornis