Otrdiena, 21.05.2024 13:30
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
Piektdiena, 12. aprīlis, 2024 10:29

Aktīvi atpūšamies Ogres novadā

Daina Blūma
Aktīvi atpūšamies Ogres novadā
Foto - publicitātes
Piektdiena, 12. aprīlis, 2024 10:29

Aktīvi atpūšamies Ogres novadā

Daina Blūma

Pavasaris ir jauns sākums, kad cilvēki atmostas no ziemas miega un alkst pēc svaiga gaisa un kustībām. Ogres novads piedāvā plašas iespējas aktīvai atpūtai dabas klēpī.

Vingrošana brīvā dabā

Ogres stadionā ikvienam ir iespēja nodarboties ar vingrošanu brīvā dabā pieredzējušas treneres Judītes Stāvus vadībā. Nodarbības notiek katru otrdienu plkst. 18.00 un ir piemērotas cilvēkiem ar dažādu fizisko sagatavotību.

Nodarbības sastāv no iesildošās, galvenās un noslēdzošās daļas, ievērojot visus fizisko aktivitāšu principus. Ogres novada sporta centra veselības veicināšanas nodaļas vadītāja Ilze Čiščakova uzsver, ka vingrošana ir droša un pieejama ikvienam, jo tiek piedāvāti gan vieglākas, gan grūtākas pakāpes vingrinājumi.

Uz nodarbībām nav jāņem līdzi sporta aprīkojums, jo vingrošana netiek uzsvērta uz zemes. Pasākums nav īsti piemērots bērniem un senioriem, jo katrai nodarbībai ir sava specifika.

Orientēšanās sacensības "Reljefs 2024"

Jau kopš pagājušā gadsimta80.gadu sākuma Ogres novadā notiek orientēšanās sacensības "Reljefs". Šogad sacensībām plānotas 18 kārtas, katra no tām citā vietā, tādējādi ļaujot iepazīt novada skaistākās vietas. Sacensībās aicināti piedalīties visi - gan ģimenes ar bērniem, gan pieredzējuši orientieristi.

Jaunākā sacensību kategorija ir paredzēta 8 gadus veciem bērniem, bet mazākie var piedalīties kopā ar pavadoņiem. Iveta Holcmane, Ogres novada Sporta centra trenere un OK “Ogre” vadītāja, uzsver, ka "Reljefs" ir lieliska vieta, kur izmēģināt spēkus orientēšanās sportā.

Sacensību dalībniekiem līdzi nāk profesionāļi, kuri stāsta, māca un rāda. Orientēšanās notiek nepazīstamā apvidū, izmantojot kompasu un karti. Sacensību organizatori izliek 18 kontrolpunktus, kuri dalībniekiem jāatrod. Katrai vecuma grupai ir piemērots kontrolpunktu skaits. Pasākums ir ļoti populārs, un to aktīvi apmeklē liels cilvēku skaits.

Meža dienas 2024 - izglītojoša un aizraujoša atpūta dabā

Ogres Zilajos kalnos sestdien, 20. aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 15.00 norisināsies ikgadējais pasākums "Meža dienas 2024". To rīko Ogres novada pašvaldība sadarbībā ar aģentūru "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra", lai iepazīstinātu iedzīvotājus un interesentus ar mežiem un Ogres Zilajiem kalniem.

Pasākuma apmeklētājus gaida 20 izglītojošas un izklaidējošas stacijas, kas izvietotas pa Zilo kalnu takām. Pastaigas laikā varēs uzzināt daudz jauna par meža bagātībām, to nozīmi, cilvēka lomu meža apsaimniekošanā un citiem aktuāliem jautājumiem.

Dabas aizsardzības pārvalde piedāvās iepazīt mobilo dabas klasi – autobusu, kas aprīkots ar izzinošām spēlēm un aktivitātēm bērniem.

Ogres Valsts tehnikums demonstrēs koku atpazīšanas, koksnes kaitēkļu un motorinstrumentu stacijas, kur apmeklētāji varēs gūt praktiskas zināšanas un iemaņas darbā ar meža tehniku.

"Meža dienas 2024" ir lieliska iespēja aktīvi pavadīt laiku dabā, apgūt jaunas zināšanas un gūt aizraujošu pieredzi visai ģimenei.

mceu_30622165531712906838219.jpg

Putnu cienītājus jau otro gadu priecēs ornitologa Dmitrija Boiko stāstījums par dažādiem putniem un viņa prasme atpazīt putnu balsis. Savukārt novadnieks Ivars Rancāns, kūzulu takas izveidotājs, Kūzulu stacijā iepazīstinās ar savvaļas bišu kūzulu (doru) pasauli.

AS "Latvijas valsts meži" aicinās uz kokmiļu darbnīcu, kur varēs apgūt mājiņu būvēšanu no dabīgiem materiāliem. Pasākumā piedalīsies arī pašvaldības policija, kas iepazīstinās ar savu darbu un aprīkojumu, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Ogres daļas darbinieki, stāstot par darba un mācīšanās iespējām šajā profesijā. 

mceu_39532086611712906723362.jpg

Par sportiskajām aktivitātēm rūpēsies Ogres Biatlona klubs, piedāvājot šaušanas izmēģinājumus ar biatlonam paredzētajiem lāzerieročiem. Ogres novada Sporta centrs nodrošināsdisku golfaizmēģināšanas iespējas ar atbilstošu aprīkojumu.

"Meža dienas 2024" rūpējas ne tikai par meža izzināšanu, bet arī par vidi. SIA "Ķilupe" piedāvās atkritumu šķirošanas spēli. Meža konsultāciju pakalpojumu centrs organizēs koku noteicēja staciju mazākiem bērniem, kur varēs apgūt koku atpazīšanu, bet vecākiem apmeklētājiem piedāvās koku tilpuma noteikšanas aktivitāti.

Biedrība "Sniega suņi" stāstīs par sportošanu un aktīvu atpūtu ar suņiem. Stacijā "Koki staigā" varēs vērot, kā notiek lielo koku pārstādīšana.

mceu_88706755021712906746978.jpg

Papildus jau iepriekš minētajām aktivitātēm "Meža dienas 2024" apmeklētājiem piedāvās:

  • koku kāpšanas iespēju sadarbībā ar "Internacionāli un sabiedriski aktīvo – arboristu, koku kopēju biedrību". Šī atrakcija jau pagājušajā gadā bija ļoti iecienīta;
  • izzinošās spēles par augiem no Nacionālā botāniskā dārza Vides izglītības centra "Botania". Apmeklētāji varēs ne vien spēlēties, bet arī iepazīt augu skaņas, pieslēdzot speciālu aparātu;
  • pieredzējuša mednieka stāstījumu par mednieka dzīvi;
  • iepazīšanos ar meža pazemes valstību Latvijas valsts mežzinātnes institūta "Silava" pārstāvju vadībā;
  • stāstījumu par mežu un inovācijām no "Baltic Fireplace Studio" pārstāvjiem;
  • būrīšu būvēšanas darbnīcu, kurā Zilo kalnu aģentūras darbinieki palīdzēs apmeklētājiem izgatavot būrīšus putniem. Šī aktivitāte pagājušajā gadā bija ļoti pieprasīta, un visi dalībnieki saņēma būrīšus dāvanā;
  • putnu barotavu gatavošanas darbnīcu no SIA "Gemoss", kurā varēs apgūt prasmes putnu barotavu izgatavošanai no dabīgiem materiāliem.

“Nāciet un izbaudiet visu, ko piedāvā "Meža dienas 2024"!” aicina aģentūras sabiedrisko attiecību vadītāja Dzindra Mozule.

mceu_20526400611712907068026.jpg

mceu_91479514321712907100648.jpg

mceu_32481811131712907106675.jpg