Sestdiena, 20.07.2024 19:32
Ramona, Ritma
Piektdiena, 12. maijs, 2023 14:01

Kā radoši izmantot pļauto zāli

ogrenet.lv
Kā radoši izmantot pļauto zāli
Foto - www.pexels.com
Piektdiena, 12. maijs, 2023 14:01

Kā radoši izmantot pļauto zāli

ogrenet.lv

Sākoties zāles pļaušanas sezonai, piedāvājam, kā izmantot nopļauto zāli.

Atstāj to zālienā

Nopļautā zāle var saturēt līdz 25 procentiem no zāliena kopējām mēslošanas vajadzībām. Atstājot nopļauto zāli zālienā, tā palīdz veidot barības vielām bagātu augsni.

Dārzā

Nopļautā zāle dārzā var palīdzēt dažādos veidos. Pirmkārt, tā nodrošina mitrumu zemei. Otrkārt, tā pasargā āra augus no netīrumiem, piemēram, gurķus un kabačus. Nopļautā zāle arī dārza zemei dod barības vielas, kā arī samazina nezāļu augšanu.

Mulčē

Ja nopļauta zāle ir slapja, tad to vispirms izžāvē, jo, ja tā būs slapja, tad tā bloķēs skābekļa un barības vielu nokļūšanu augu saknēs. Apber 3-5 cm nopļautās zāles ap augiem dobē. Gaida, kad tā sairst, kas parasti aizņem dažas nedēļas, un pievieno vēl sausu nopļauto zāli, ja nepieciešams.

Komposts

Daudz zāles var kompostēt šādi: pirmajā slānī novieto rupju augu materiālu, piemēram zarus; otrajā slānī - 20-30 cm ar smalkiem augu materiāliem, piemēram, sausas lapas, svaiga nopļauta zāle u.c.; trešajā slānī - nedaudz augsni vai kūtsmēslus. Atkārtoti liek otro un trešu slāni līdz komposta kaudze sasniedz, apmēram, pusmetra augstumu.

Šķidrais mēslojums

Svaigi nopļautas zāles sastāvā ir daudz slāpekļa un kālija, tāpēc tā ir piemērota šķidrā mēslojuma veidošanai. Piepilda mucu vai spaini (divas trešdaļas) ar nopļauto zāli, pievieno ūdeni. Katru otro dienu apmaisa, lai zāle nepelē. Pēc, apmēram, divām nedēļām izņem biezumus, tos var kompostēt, un atlikušo šķidrumu izmanto kā mēslojumu.

Avots: publicitātes materiāli