Piektdiena, 14.06.2024 22:49
Saiva, Saivis, Santis, Sentis, Tija
Sestdiena, 23. marts, 2024 20:39

Vai Lieldienās gaiss iesils līdz +20 grādiem?

OgreNet
Vai Lieldienās gaiss iesils līdz +20 grādiem?
Foto: Ogresnovads.lv
Sestdiena, 23. marts, 2024 20:39

Vai Lieldienās gaiss iesils līdz +20 grādiem?

OgreNet

Lieldienām un svētku brīvdienām tuvojoties,daudzus varētu interesēt, kāda ir laika prognoze šīm dienām. Laika ziņu eksperti norāda, ka prognozes ir gana neskaidras, taču pastāv iespēja sagaidīt ļoti siltu laiku.
Laika ziņu eksperts Toms Bricis sociālajos tīklos publicējis ierakstu, kurā norāda, ka “prognozes Lieldienām vēl ir gana neskaidras, bet arvien vairāk scenāriju sliecas par labu siltam laikam.” “Lūk, viena no optimistiskākajām prognozēm – maksimālā temperatūra Lieldienās, 31. martā (ECMWF), Kurzemē pat 22 °C,” viņš norāda “Facebook” ierakstā.

Arī meteorologs Jānis Trallis tērzēšanas platformā “X” skaidro, ka prognozes ir diezgan dažādas, taču akcentē iespējamību sagaidīt pavisam siltu laiku: “Prognozes Lieldienām saglabājas dažādas, te redzami ECMWF scenāriji Jēkabpilij, prognozētā temperatūra ir robežās no -8 līdz +22 grādiem. Iespējams arī liels daudzums nokrišņu.”

Šīs nedēļas nogalē Latvijā brīžiem spīdēs saule, tomēr svētdien daudzviet gaidāmi nokrišņi, liecina jaunākās laika prognozes.

Taču nākamās nedēļas sākumā laikapstākļus noteiks pazemināta spiediena apgabals, pūtīs lēns vējš un brīžiem gaidāmi nokrišņi, vietām iespējams sniegs un krusa. Gaisa temperatūra būtiski nemainīsies.

Nedēļas otrajā pusē prognozēta temperatūras paaugstināšanās, pastāv varbūtība, ka termometra stabiņš dažbrīd pakāpsies virs +15 grādiem, un palaikam gaidāmi nokrišņi.

Saskaņā ar vietnē „meteo.lv” publicēto informāciju, šāds siltums Lieldienās ir piedzīvots nu jau tālajā 2000. gadā, kad gaisa temperatūra lielākajā daļā valsts paaugstinājās virs +20 °C, un Otrajās Lieldienās (24. aprīlī) Rīgā sasniedza pat +27,9 grādus pēc Celsija.

Visaukstākās Lieldienas bija 2013. gadā, kad Zosēnos Lielajā Piektdienā - 29. martā, gaisa temperatūra pazeminājās līdz -14,5 °C.