Iznīkst dažādu slimību izraisītāji
Viens no galvenajiem ieguvumiem aukstā laikā ir tas, ka daudzi slimību izraisītāji, tostarp baktērijas un vīrusi, iznīkst vai kļūst mazāk aktīvi. Piemēram, daži patogēni, kas labi izdzīvo siltā un mitrā vidē, aukstumā kļūst mazāk dzīvotspējīgi. Tas nozīmē, ka ziemas mēnešos samazinās risks saslimt ar noteiktām infekcijas slimībām, īpaši tām, kuras izplatās ar ūdeni un pārtiku.
Samazinās kukaiņu un dažādu kaitēkļu skaits
Zema temperatūra negatīvi ietekmē daudzus kukaiņus un kaitēkļus, piemēram, odus, blusas un ērces, kuriem ir nepieciešams silts klimats, lai izdzīvotu un vairotos. Aukstās ziemas palīdz dabiskā ceļā kontrolēt šo kaitēkļu populācijas, samazinot risku, ko tie rada cilvēku veselībai.
Mazinās putekļu ērcīšu un pelējuma izplatība
Putekļu ērcītes un pelējums visbiežāk attīstās mitrā un siltā vidē. Aukstais laiks palīdz ierobežot un samazināt šo alergēnu daudzumu, kas ir svarīgi cilvēkiem ar alerģijām un elpceļu slimībām, piemēram, astmu. Regulāra telpu vēdināšana ziemā palīdz uzturēt gaisu svaigu un samazina šo mikroorganismu izplatību. Daudzi cilvēki praktizē arī gultas piederumu izsaldēšanu, proti, iznes uz pāris stundām ārā salā spilvenus, segas un matračus, lai iznīcinātu tajos mītošās putekļu ērcītes.
Stiprinās imunitāte
Auksts gaiss var veicināt cilvēka imūnsistēmas darbību. Piemēram, ir pierādīts, ka mērena aukstuma iedarbība palīdz aktivizēt baltās asins šūnas jeb leikocītus, kas cīnās pret infekcijām. Turklāt cilvēki, kas regulāri nodarbojas ar āra aktivitātēm ziemā, piemēram, slēpošanu, skriešanu vai pastaigām, bieži vien ir izturīgāki pret saaukstēšanos un citām slimībām.
Uzlabojas miega kvalitāte
Vēsākās telpās cilvēki izguļas labāk, jo ķermeņa temperatūra dabiskā veidā pazeminās, kas ir viens no priekšnoteikumiem kvalitatīvam miegam. Pārāk siltas telpas var traucēt miega kvalitāti, savukārt vēsāka guļamistaba palīdz ātrāk iemigt un nodrošina dziļāku miegu.
Ātrāk tiek sadedzinātas kalorijas
Aukstā laikā ķermenis patērē vairāk enerģijas, lai uzturētu optimālu ķermeņa temperatūru, kas nozīmē, ka cilvēki aukstā laikā dabiski sadedzina vairāk kaloriju. Regulāras pastaigas vai fiziskās aktivitātes aukstumā var palīdzēt saglabāt vai pat uzlabot fizisko formu.
Sniegs un saulīte uzlabo garastāvokli
Lai gan ziemas tumšākās dienas var ietekmēt cilvēku noskaņojumu, aukstais laiks bieži vien nāk komplektā ar sniegu un dzidru gaisu, kas palīdz uzlabot noskaņojumu. Sniega baltums un svaigais gaiss palīdz justies enerģiskākiem un mundrākiem.