Otrdiena, 21.05.2024 13:55
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
Sestdiena, 13. aprīlis, 2024 12:17

Kāzu valsis "Pie Zelta liepas"

Dace Voitkeviča, Foto kluba «Ogre» vadītāja
Kāzu valsis "Pie Zelta liepas"
Foto: Sanita Obrumane
Sestdiena, 13. aprīlis, 2024 12:17

Kāzu valsis "Pie Zelta liepas"

Dace Voitkeviča, Foto kluba «Ogre» vadītāja

Vairākas ogrēniešu paaudzes atceras kafejnīcu «Pie Zelta liepas» kā leģendāru vietu ar savu atmosfēru, interjeru un īpašu maltīšu piedāvājumu. Šodien kafejnīca atkal darbojas. Tās nosaukums ieguvis jaunu nozīmi – «Zelts cilvēkos un iespējās».

Sociālo prasmju izglītības un uzņēmējdarbības centrs «Ogres Zelta liepa» sniedz iespēju mācīties dažādas prasmes un iegūt darba pieredzi jauniešiem ar invaliditāti un citām sociālās atstumtības riskam pakļautām grupām. 

Lai popularizētu kafejnīcu kā vietu nelielām kāzu svinībām, tika sarīkota īpaša foto sesija. Jaunā pāra lomās iejutās Ogres teātra aktieri Linda Lūsa, Annija Norberte un Ernests Greizis. Kāzu stilu radīja Ilze Kupča-Ziemele, grimu veidoja Annija Norberte. Foto kluba «Ogre» autori veidoja mizanscēnas telpās un Ogres pilsētvidē. Tās iekļāva arī tradicionālās kāzu norises, piemēram, pirmo valsi uz skvēra estrādes. Ļaujoties spēlei, radās arī komiski sižeti ar izdomātām situācijām, satiekoties divām līgavām. Neparastos skatus novērtēja arī garāmgājēji, kas steidzās tos notvert savās telefonu kamerās.