Sociālo tīklu lietotāja Gunta stāsta par savu sastapšanos ar šo interesanto putnu "Facebook" ierakstā: “Es nezinu, vai vēl ko tādu piedzīvošu savā dzīvē. Taču sajūta, ka šodien piedalījos National Geographic realitātes šovā!
Pirms ikvakara peldes, parasti mēdzu ieskriet mežā. Braucu un ieraugu medni. Protams, lecu no auto ārā un dodos satikties ar pasaulē lielāko vistveidīgo putnu. Fotoaparāta nav, bet ir telefons.
Šis kaut ko man stāsta, bet es ne vella nesaprotu. Tik vien nosaku, ka es jau zinu, ka esmu viņa rezidencē un respektēju to. Bet, ak vai – pie šiem vārdiem vinš, kaut ko savā mēlē, bubinādams, strauji man tuvojas.. Mana dūša papēžos, aizķēros vēl aiz zara, klūpu un vairāk par visu sapņoju atkal atrasties savā mašīnītē kopā ar Peksi. Drošībā! Izdodas! Vairāk nekā pēc 2 stundām dodos mājup. Un mani atkal sagaida mednis!
Šī tikšanās ilga pusstundu. Kas tik šajā brīdī nenotika – mednis sita ar knābi pa manu auto (jau sāku baidīties, vai riepa nebūs caura..), neļāva braukt, pat uzlaidās uz auto priekšējā kapota (tieši tajā brīdī izlādējās mans telefons).
Jau sen esmu mājās, bet joprojām atceroties šo tikšanos, nepamet sajūta, ka Dievs man atkal ļāvis ieskatīties dabas brīnumu pasaulē! P.S.Vēlāk atradu rakstu, ka arī rudenī medņiem mēdzot būt riesta laiks.”
Šķiet, šis pats mednis pabiedējis arī kādu riteņbraucēju. Bet par īstu mākslasdarbu šo putnu padarījis fotogrāfs Rolands Linejs, kurš putnu iemūžinājis izcili skaistās fotogrāfijās. Rolands arī zina stāstīt, ka visbiežāk neparasta uzvedība medņiem tiek novērota riesta laikā pavasarī, taču šis īpatnis sevi izrādīja tieši septembra beigās, kas ir stipri retāk. Fotografējot šo putnu, jābūt īpaši piesardzīgam, jo tas šādās reizēs mēdz uzbrukt pat cilvēkam. Mednis ir īpaši aizsargājama suga un ir iekļauta Latvijas Sarkanajā grāmatā.