Otrdiena, 25.06.2024 15:38
Maiga, Milija
Ceturtdiena, 29. februāris, 2024 10:36

Pavasara tendences interjerā: piesātinātas krāsas un mājīgi akcenti zilā krāsā un krēmkrāsā

Ikea
Pavasara tendences interjerā: piesātinātas krāsas un mājīgi akcenti zilā krāsā un krēmkrāsā
Publicitātes foto
Ceturtdiena, 29. februāris, 2024 10:36

Pavasara tendences interjerā: piesātinātas krāsas un mājīgi akcenti zilā krāsā un krēmkrāsā

Ikea

Dienām kļūstot garākām un gaišākām, izteikti jūtama pavasara tuvošanās – tas vairs nav aiz kalniem. Pavasaris vairāk nekā jebkurš cits gadalaiks modina vēlēšanos pēc kaut kā jauna un svaiga. IKEA Interjera dizaina nodaļas vadītājs Darius Rimkus pastāsta par pavasara tendencēm interjera dizainā un dalās idejās, kā vienkārši atsvaidzināt mājokli, sagaidot pavasari.

Pavasara kolekcijās dominē grafiski raksti, krāšņi dārgakmeņu toņi un mājīgi zili un krēmbalti akcenti. Lai mājoklī ienestu svaigu noskaņu, nevajag nemaz tik daudz – efektīvs veids, kā radīt pilnīgi citādu iespaidu, ir nomainīt tekstilu un iegādāties dažus jaunus interjera priekšmetus. Šādi pavisam viegli var radīt lielas vizuālas pārmaiņas.

Pilsētnieciski kontrasti

“Šosezon pamanāmākie dizaina elementi ir kontrasti un liektas formas. Izliekumus harmoniski izceļ rievotas stikla virsmas, mirdzoša apdare un samts izteiksmīgos dārgakmeņu toņos. Izsmalcināti pilsētniecisku noskaņu piešķirs melnas metāla detaļas, un metāla skarbumu mīkstinās rotaļīgi grafiski raksti, svītras un varavīksnes tipa vāzes,” pastāsta D. Rimkus.

Kā ienest šo tendenci mājās?

  • Dekorē mājokli ar plakātiem, kuros atspoguļoti mākslas darbi. Tādējādi ienesīsi mājoklī māksliniecisku noskaņu pārlieku daudz netērējoties. Plakātus var kombinēt ar atbilstoša izmēra rāmjiem, pielāgojot tos interjeram un gaumei – iespējas ir teju nebeidzamas. Šosezon plakātos dominē Art Deco motīvi un dārgakmeņu toņi.
  • Telpu ļoti atdzīvina koši, rakstaini spilveni, kas jau paši par sevi līdzinās mākslas darbiem. Sabalansētam kopiespaidam var sākt ar vienu spilgtu, rakstainu spilvenu kā galveno elementu un tad papildināt ar vienkrāsainiem spilveniem no tās pašas toņu paletes. Interesantu iespaidu var radīt arī spilveni ar kontrastējošu rakstu. Noteikti jāpatur prātā, cik krāšņi izskatās dažādu tekstūru kombinācija – samts, lins un citi audumi. Interesants salikums ir, piemēram, dabiska koksnes raksta iedvesmots pleds un spilvena pārvalks. Lai radītu elegantu iespaidu, atspoguļojot papildu dziļumu un tekstūru, var izmantot žakarda pinumā austus kokvilnas pārvalkus ar blīvu, izteiksmīgu tekstūru, bet skatienu var piesaistīt ar kontrastējošiem, grafiskiem rakstiem.
  • Krāsains tekstils ar toņu un rakstu daudzveidību radīs stilīgu lielpilsētas atmosfēru, košajiem toņiem atgādinot mirdzošu neona izkārtņu atspīdumus uz slapja asfalta lietainā naktī.

Romantiskie ziedu motīvi

Mājas ir vieta, kur mēs atgūstam spēkus. Mēs vēlamies, lai mājās valdītu mierpilna, patīkama noskaņa, kas veldzētu acis un dvēseli. Līdz ar pavasara tuvošanos mājoklī ienāk gaišākas krāsas, silti neitrālie toņi un, protams, ziedu raksti.

Kā ienest šo tendenci mājās?

  • “Vieglākais veids, kā pielāgot guļamistabu jaunajam gadalaikam, ir nomainīt gultas veļu. Gultas veļa ar izsmalcinātām detaļām – dekoratīvām vīlēm, elegantu ziedu rakstu un ar audumu apvilktām pogām – rada ekskluzīvu iespaidu,” saka interjera dizainers.
  • Ziemeļu floras iedvesmoti, ar rokām izšūti tekstilizstrādājumi piesaista skatienu un rada svaigu iespaidu. Bet šopavasar ienest zaļumus mājās ir vēl vieglāk ar jauno DAKSJUS kolekciju, kas palīdz piepildīt mājokli ar augiem, krāsām un prieku. Dabiskie materiāli, siltie zemes toņi un praktiskie risinājumi diedzēšanai un audzēšanai pat nelielā telpā atmodinās katrā dārznieka sparu.

Atsvaidzini mājokli, ieviešot tajā kārtību

Pavasaris saistās ne vien ar svaigām krāsām, bet arī ar lielo pavasara tīrīšanu. Nekas tā neatsvaidzina mājokli kā kārtības ieviešana, atrodot īsto vietu pat sen piemirstām lietām. Pavasaris ir lielisks brīdis, kad pārskatīt mantas, atvadīties no nevajadzīgā un sakārtot pārējo.

“Nākamais solis ir sakārtot mantas pēc funkcijas vai telpas, kur tām jāatrodas, un tad atrast tām piemērotus glabāšanas risinājumus. Ļoti noderīgas ir kastes – tajās var kārtot mantas un ievietot plauktos, atvilktnēs un virtuves skapīšos. Sakārtotās lietas aizņems mazāk vietas un būs vieglāk atrodamas. Vienreiz atvēlot laiku pamatīgākai mantu sakārtošanai, būs mazāk negatīvo emociju, kaut ko meklējot, turklāt arī jākārto būs daudz retāk,” iesaka IKEA interjera dizainers.

Interjera dizainers piebilst, ka glīti organizatori var kļūt arī par pievilcīgu iekārtojuma akcentu. Apģērba pārvalki silti krēmbaltā un smilšu tonī nav jāslēpj skapī, tos var droši likt redzamā vietā. Pārvalkos drēbes un aksesuārus būs vieglāk organizēt un pasargāt, turklāt vaļēja tipa skapim tie piešķirs stilīgāku akcentu. Glabāšanas kastes ar apburoši rūtainu iekšpusi izskatās tik labi, ka nemaz negribas vērt tās ciet. Dažādu formu kastes kopā izskatīties dekoratīvi, lai kur tās novietotu.