Trešdiena, 24.07.2024 10:16
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne
Pirmdiena, 26. februāris, 2024 09:42

Recepte: Laura Grēviņa gatavo vokpannā ceptus rīsus ar dārzeņiem

Rimi Latvija
Recepte: Laura Grēviņa gatavo vokpannā ceptus rīsus ar dārzeņiem
Pirmdiena, 26. februāris, 2024 09:42

Recepte: Laura Grēviņa gatavo vokpannā ceptus rīsus ar dārzeņiem

Rimi Latvija

Viss ģeniālais ir vienkāršs, arī ēdiens: gardas maltītes var pagatavot ļoti vienkārši un lēti! Par to ir pārliecināta “Mazo pavāru skoliņas” vadītāja Laura Grēviņa, kurai nākas gatavot bieži un daudz: viņai ir divi dēli ar lielisku apetīti, kuriem, par laimi, patīk gatavot arī pašiem. Kad ciemos nāk Elīna Geida no improvizācijas apvienības “Divas”, Laura kopā ar Rimi Gardēdi Normundu Baranovski izvēlas vienkāršu, bet ļoti gardu ēdienu – viņa cep rīsus ar dārzeņiem vokpannā.

Laura Grēviņa atklāj, ka ikdienā cenšas ēst un gatavot daudzveidīgi: “Vienmēr piedomāju, kā iekļaut ēdienkartē dārzeņus tā, lai tos ēstu arī bērni. Zinu, kas kuram garšo, un ar to arī “spēlējos”. Cenšos izvēlēties sezonas augļus un dārzeņus.”

Parasti nedēļas sākumā viņa iegādājas galvenās maltīšu sastāvdaļas – graudaugus, pākšaugus, zivis vai gaļu – un nedēļas gaitā gatavo tos dažādās kombinācijās. Lielāko daļu produktu Laura pasūta uz mājām reizi nedēļā, tomēr ikdienā nereti nākas piepirkt kaut ko neplānotu.

Draugiem un radiem viņa lielākoties gatavo pašas un bērnu svētkos, kas visiem ir vasarā. Tad arī sanāk biežāk uzņemt ciemiņus, kuriem Laura labprāt pasniedz vieglas uzkodas un salātus. Viņas iecienītākā svētku uzkoda ir dažāda veida brusketas – grauzdētas maizītes ar lasi, fetas sieru, dažādiem dārzeņiem. Tas ir viens no viņas iecienītākajiem ēdieniem līdzās pašas gatavotai pastai ar Boloņas mērci, svaigajiem salātiem ar tunci un fetas sieru, chili con carne un dažādiem karijiem.

Improvizatori Elīnu Geidu Laura nolēmusi pacienāt ar gardu un lētu maltīti – vokpannā ceptiem rīsiem ar dārzeņiem. Noskaties video un uzzini, kā tos pagatavot!

Vokpannā cepti rīsi ar dārzeņiem


2 cilvēkiem

Gatavošanas ilgums: 30 min

Izmaksas kopā: aptuveni 2,63 eiro

Nepieciešams:

100 g rīsu; 

1 ola;

50 g saldētu zaļo zirnīšu;

1/2 brokoļa;

50 g burkānu;

1/2 baltās paprikas;

10 g ingvera;

1/2 citrona sula;

50 g šampinjonu;

10 g sojas mērces;

10 g sezama eļļas;

20 g grauzdētu un sālītu zemesriekstu;

20 g lociņu;

garšvielas pēc izvēles.

Pagatavošana

Sagriez dārzeņus, brokoļus sadali mazākās rozetēs. Novāri rīsus.

Sajauc mērci no rīvēta ingvera, citrona mizas, citrona sulas, lociņiem, sojas un sezama eļļas. Pievieno sāli un cukuru pēc garšas, vari pielikt arī papildu garšvielas – čili vai ķiploku.

Pannā ar vāku liec brokoļus un pielej 50–100 ml ūdens. Tvaicē zem vāka 2–3 minūtes, noņem vāku un iztvaicē lieko ūdeni.

Brokoļus izber no pannas citā traukā. Pannā lej eļļu un apcep olu. Pievieno burkānus, papriku, riekstus, sēnes. Apcep, pievieno zirnīšus, rīsus un brokoļus. Pārlej ar mērci, nogaršo: ja nepieciešams, pievieno vēl garšvielas. Pasniedz siltu.