Otrdiena, 21.05.2024 14:19
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
Otrdiena, 30. aprīlis, 2024 14:07

Ziedu pušķa burvība: padomi un idejas

OgreNet
Ziedu pušķa burvība: padomi un idejas
FOTO: FREEPIK.COM
Otrdiena, 30. aprīlis, 2024 14:07

Ziedu pušķa burvība: padomi un idejas

OgreNet

Ziedu pušķis ir dāvana, kas vienmēr spēj nest prieku un radīt svētku noskaņu. Lai gan to izveidot var šķist vienkārši, aiz skaisti saskaņotas kompozīcijas slēpjas zināšanas par ziedu valodu, krāsu harmoniju un praktiskiem ieteikumiem.

Ziedu valoda un krāsu spēle

Izvēloties ziedus pušķim, neaizmirsti par to simbolisko nozīmi. Rozes klasiski simbolizē mīlestību, bet gerberas – prieku un draudzību. Lavanda pauž mieru un atpūtu, bet lilijas – tīrību un nevainību. Krāsu izvēle ir tikpat svarīga – sarkanie toņi izsaka kaislību un dedzību, dzeltenie – prieku un optimismu, bet zilie – mieru un uzticību. Apvienojot dažādu krāsu ziedus, iespējams panākt harmonisku un līdzsvarotu kompozīciju.

Saderīgi ziedi ilgākai svaigumam

Ziedu pušķa skaistums diemžēl nebūt nav mūžīgs. Lai pušķis ilgāk saglabātu svaigumu, ieteicams izvēlēties ziedus ar līdzīgām ūdens vajadzībām un ziedēšanas cikliem. Rozes, lilijas un frēzijas labi sader kopā, tāpat arī gerberas, neļķes un hortenzijas. Savukārt rozes un neļķes nevajadzētu likt vienā pušķī, jo tās savstarpēji skābina ūdeni un ātrāk novīst.

mceu_6184207411714476228482.jpg

Aktuālās tendences ziedu pasaulē

Modes tendences ietekmē arī ziedu izvēli. Šobrīd aktuāli ir zaļumi pušķos – eikalipta zariņi, papardes lapas un sukulenti piešķir kompozīcijām dabisku un nepiespiestu izskatu. Populāri ir arī pļavu ziedi – margrietiņas, rudzupuķes, gipsofīlas – kas rada romantisku un vieglu noskaņu. Neizsīkstoša klasika ir rozes, kas pieejamas plašā krāsu un formu klāstā, ļaujot izveidot elegantus un izsmalcinātus pušķus.

Ziedu pušķu tabu

Lai gan ziedu valoda un krāsu simbolika lielā mērā ir atkarīga no personīgās interpretācijas, pastāv daži nepateikti noteikumi pušķu veidošanā. Piemēram, izsakoties līdzjūtību, nevajadzētu izvēlēties košas un krāsainas kompozīcijas, dodot priekšroku mierīgākām krāsām, piemēram, baltai, violetai vai zilai. Savukārt magones var tikt interpretētas kā miega vai nāves vēstneses, tāpēc tās nav ieteicamas dāvanām. Parasti šie ziedi ir domāti, lai pieminētu militārpersonas, kuras zaudēja dzīvību, aizsargājot nāciju vai valsti. Arī kallas un lilijas var tik asociētas ar sērām un bēru noskaņu.

mceu_69519709021714476285502.jpg

Izklaidējies un radi!

Ziedu pušķu veidošana ir radošs process, kas ļauj paust savu individualitāti un izdomu. Nevajag baidīties eksperimentēt ar dažādām ziedu kombinācijām, krāsām un formām. Galvenais, lai pušķis sagādā prieku gan dāvinātājam, gan saņēmējam!

Papildus padomi:

·Izvēloties ziedus, pievērs uzmanību to svaigumam – ziedlapiņām jābūt stingrām un bez bojājumiem, bet kātiem – zaļiem un sulīgiem.

·Pirms ievietošanas vāzē nogriez ziedu kātus leņķī un noņem apakšējās lapas, kas atradīsies ūdenī.