Otrdiena, 16.04.2024 19:40
Alfs, Bernadeta, Mintauts
Otrdiena, 21. novembris, 2023 08:52

Aizvadītajā nedēļā slimnīcā pacientu pieplūdums

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem
Aizvadītajā nedēļā slimnīcā pacientu pieplūdums
Otrdiena, 21. novembris, 2023 08:52

Aizvadītajā nedēļā slimnīcā pacientu pieplūdums

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem

Rudenīgi lietainais laiks dara savu – aizvadītajā nedēļā Ogres slimnīcā bija vērojams pacientu pieplūdums. Vairākumā gadījumu tās bijušas saaukstēšanās izraisītas saslimšanas, tostarp pneimonijas un bronhīti, kā arī neiroloģiska rakstura vainas, kad, salīstot vai sapūšot vējam, radies iekaisums. Saslimšanas nebūt nav saistītas ar kādiem vīrusiem vai «Covid-19» uzliesmojumu. Ar šo sērgu slimnīcā aizvadītajā nedēļā ārstējies tikai viens pacients, turklāt vieglā formā. 

SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs stāsta, ka aizvadītajā nedēļā bijis liels pacientu pieplūdums – slimnīcā uzņemti 114 pacienti (saskaņā ar līgumu, kas noslēgts ar Nacionālo veselības dienestu, paredzēta tikai 104 pacientu uzņemšana). Nedēļas nogalē vienubrīd pat bijusi situācija, ka diviem pacientiem neilgu laiku nācies uzgaidīt Uzņemšanas nodaļā, kamēr atbrīvojusies vieta palātā, bet šobrīd situācija ir normalizējusies. Aizņemtas bija arī gultas vietas intensīvajā terapijā un reanimācijā, kur mediķu palīdzība vienlaikus nodrošināta pieciem pacientiem. Savukārt slimnīcas Uzņemšanas nodaļā ambulatori vidēji dienā vērsies 31 pacients  jeb 216 pacientu. Priecīgi brīži piedzīvoti Ogres slimnīcas Dzemdību nodaļā, kur aizvadītajā nedēļā bijušas 12 dzemdības un sagaidīti 13 bērniņi – kādā ģimenē dvīņi – puisītis un meitenīte. 

Apkopoti arī dati par oktobri, kad slimnīcā kopumā ārstējušies 446 sasirgušie (līgumā ar Nacionālo veselības dienestu paredzēta 411 pacientu ārstēšana). Uzņemšanas nodaļā pagājušajā mēnesī vērsušies 949 pacienti un slimnīcas Dzemdību nodaļā pasaulē nākuši 69 mazuļi. 

Analizējot, ar kādām vainām visbiežāk pacienti vēršas slimnīcā, D. Širovs norāda, ka joprojām medicīnas iestādē visnotaļ bieži nogādā personas stiprā alkohola reibumā. Lielākoties gan, lai saņemtu apstiprinājumu, ka viņus drīkst ievietot atskurbtuvē. Joprojām daudzi iereibušie nonāk slimnīcā ar dažādām traumām. Tā kāds 1977. gadā dzimis vīrietis nogādāts ar sistu brūci galvā. Viņš atrasts reibumā, guļot uz ielas. Kungs vēlējies aizdedzināt ugunskuru, bet kritis un pārsitis galvu. Cietušajam konstatēts 2,32 promiles stiprs alkohola reibums. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde slimnīcā nogādāja vēl kādu iereibušo, 1978. gadā dzimušu vīrieti, kuram bija palicis slikti pēc alkoholisko dzērienu lietošanas vairāku dienu garumā. Savukārt kāds divas promiles stiprā alkohola reibumā esošs lielvārdietis braucis ar velosipēdu, nokritis, sasitis galvu, degunu un nobrāzis seju. 

«Manuprāt, teicami strādā Ogres novada Pašvaldības policijas darbinieki, kuri iereibušās personas, ja tā var teikt, izolē no ielām, lai viņi dzērumā negūtu vēl nopietnākas traumas un neapdraud sabiedrību,» secina D. Širovs.