Otrdiena, 25.06.2024 14:11
Maiga, Milija
Trešdiena, 13. marts, 2024 14:58

Ar gripu saslimušo skaits mazinās

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem
Ar gripu saslimušo skaits mazinās
Trešdiena, 13. marts, 2024 14:58

Ar gripu saslimušo skaits mazinās

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem

Aizvadītajā nedēļā gripas vīrusa uzliesmojums gan Ogres slimnīcas personāla, gan pacientu vidū mazinājies, taču, līdz ar pavasarīgajiem laikapstākļiem, palielinājies personu skaits, kas slimnīcā nonākuši, jo pārmēru aizrāvušies ar alkoholisko dzērienu lietošanu.

Februārī Ogres slimnīcā ārstējušies 463, kas, ņemot vērā, ka februāris ir īsais mēnesis, ir par 21 pacientu mazāk, nekā paredzēts līgumā ar Nacionālo veselības dienestu, bet ambulatori februārī palīdzība sniegta 1082 pacientiem. 

Taču īsajā mēnesī slimnīcas Dzemdību nodaļā pasaulē nākuši 47 bērniņi – 29 zēni un 18 meitenes. Viens zēns piedzimis 29. februārī. 

Savukārt aizvadītajā nedēļā slimnīcā ārstējušies 110 pacienti un sagaidīti 10 bērniņi. Ambulatori vidēji dienā palīdzība sniegta 35 pacientiem, kuri medicīnas iestādē vērsušies ar dažādiem vīrusiem, iekaisumiem, hipertensiju, spondilozi, gastrītu, gripas sarežģījumiem. Tiesa gan, akūtu respiratoro saslimšanu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, ir mazinājies. 

SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs stāsta, ka slimnīcā uz apskati vairākus pārmēru iereibušus pacientus pirms ievietošanas atskurbtuvē nogādājuši arī policijas darbinieki. Tā, piemēram, 1. martā slimnīcā nogādāta 1988. gadā dzimusi sieviete, kurai veselības problēmas bija radušās ilgstošas alkoholisko dzērienu lietošanas rezultātā. Šajā pašā dienā slimnīcā nogādāts kāds vīrietis, kuram arī ilgstošas alkoholisko dzērienu lietošanas rezultātā bija radušies psihiski traucējumi. Slimnīcā nogādāts 1992. gadā dzimis vīrietis, kuram konstatēts 2,34 promiles stiprs reibums un apendicīts, taču, nesagaidot izmeklējumu rezultātus, viņš devies mājās. 

Mediķu palīdzība bija nepieciešama arī personām ar dažādām traumām – sasitumiem un sastiepumiem, bet 1961. gadā dzimušai sievietei uz ielas Ogrē kreisajā apakšstilbā iekodis suns un aizskrējis. Savukārt 1991. gadā dzimis jaunietis treniņa laikā, braucot ar motociklu, sasitis krūškurvi un salauzis vienu ribu.