Otrdiena, 23.04.2024 15:16
Georgs, Jurģis, Juris
Otrdiena, 27. februāris, 2024 10:21

Cietumsods par narkotiku un ieroča glabāšanu

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem
Cietumsods par narkotiku un ieroča glabāšanu
Unsplash.com
Otrdiena, 27. februāris, 2024 10:21

Cietumsods par narkotiku un ieroča glabāšanu

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem

Pieķert personas, kuras tirgo narkotiskās vielas, likumsargiem kļūst aizvien grūtāk. Šā nelegālā biznesa attīstību nereti sekmē informācijas aprite interneta vidē. Pircējiem ar pārdevējiem vairs nav jātiekas – aizliegtās vielas tiek nodotas bezkontakta ceļā. Tomēr likumsargu darbs ik pa laikam vainagojas ar uzvaru un narkotiku tirgoņiem par izdarīto nākas atbildēt tiesas priekšā. Turklāt, šķetinot vienu likumpārkāpumu, atklājas cits. 

Pagājušā gada 11. decembrī Zemgales rajona tiesa Aizkrauklē atklātā tiesas sēdē izskatīja krimināllietu Bruno A. apsūdzībā pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas, 253.1 panta pirmās daļas par neatļautu psihotropo vielu iegādi un glabāšanu realizācijas nolūkā, kā arī par ieroča glabāšanu bez attiecīgas atļaujas. 

Bruno – izmeklēšanā precīzi nenoskaidrotā laikā un vietā, bet ne vēlāk kā līdz 2020. gada 12. februārim – no izmeklēšanā nenoskaidrotas personas neatļauti iegādājās tālākas realizācijas nolūkā: 7,0824 gramus vielas, kas satur 0,0708 gramus aizliegtām sevišķi bīstamām narkotiskām vielām pielīdzināto psihotropo vielu – amfetamīnu un 0,7083 gramus – metamfetamīnu. Minētās vielas, kas bija iepakotas četros polimēra materiāla maisiņos, Bruno realizācijas nolūkā neatļauti glabāja savā jakas kabatā līdz 2020. gada 12. februārim, kad kratīšanas laikā policijas darbinieki tās izņēma. Turklāt narkotirgonis bija arī bruņots – viņš bez attiecīgas atļaujas iegādājās un glabāja lielas enerģijas pneimatisko ieroci.

Bruno – izmeklēšanā precīzi nenoskaidrotā laikā un vietā, bet ne vēlāk kā līdz 2020. gada 12. februārim – no izmeklēšanā nenoskaidrotas personas ieguva šaušanai derīgu lielas enerģijas pneimatisko ieroci – rūpnieciski ražotu 5,5 milimetru kalibra pneimatisko šauteni «Kandar GS1250». 

Būdama persona, kurai likumā noteiktajā kārtībā nav izsniegta lielas enerģijas pneimatiskā ieroča iegādāšanās un glabāšanas atļauja, Bruno minēto 

lielas enerģijas pneimatisko ieroci glabāja savas dzīvesvietas guļamistabā aiz televizora, un arī to likumsargi atrada un izņēma kratīšanas laikā. 

Tiesa nolēma atzīt Bruno par vainīgu viņam inkriminētajos noziedzīgajos nodarījumos un sodīt viņu ar brīvības atņemšanu uz diviem gadiem un vienu

mēnesi, ar probācijas uzraudzību uz vienu gadu. Turklāt piespriestajam sodam daļēji pievienots ar Zemgales rajona tiesas pagājušā gada 20. marta lēmumu piespriestais pamatsods – brīvības atņemšana un papildsods probācijas uzraudzība, kā arī neizciestais pamatsods – sabiedriskais darbs, kas viņam piespriesti par citiem agrāk izdarītajiem likumpārkāpumiem. Rezultātā galīgais sods Bruno noteikts visnotaļ bargs – brīvības atņemšana uz četriem gadiem, sabiedriskais darbs uz 220 stundām, ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem sešiem mēnešiem.

Jāpiebilst, ka sabiedrisko darbu apsūdzētajam būs jāuzsāk tūdaļ pēc brīvības atņemšanas soda izciešanas, jau nākamajā dienā, ierodoties Valsts probācijas dienesta teritoriālajā struktūrvienībā atbilstoši deklarētajai dzīvesvietai.

Lietiskos pierādījumus – aploksni ar 285 tukšiem polietilēna maisiņiem, kas

glabājas Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Austrumzemgales iecirkņa lietisko pierādījumu glabātavā, nolemts iznīcināt. Pēc ķīmiskās izpētes nolemts iznīcināt arī atlikušos 6,25 gramus amfetamīnu un metamfetamīnu saturošās vielas, kas glabājas Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes narkotisko un psihotropo vielu glabāšanas seifā, kā arī iznīcināt 5,5 milimetru kalibra pneimatisko šauteni «Kandar GS1250», kas glabājas Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes izpētes objektu glabātavā.

Saīsinātais spriedums nav pārsūdzams un ir stājies spēkā.