Otrdiena, 18.06.2024 16:06
Alberts, Madis
Trešdiena, 20. marts, 2024 15:02

Daudzi 8. martā aizdzērās līdz slimnīcai

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem
Daudzi 8. martā aizdzērās līdz slimnīcai
Trešdiena, 20. marts, 2024 15:02

Daudzi 8. martā aizdzērās līdz slimnīcai

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem

Aizvadītajā nedēļā Ogres slimnīcā varēja vērot pacientu pieplūdumu. Mediķu palīdzība bijusi nepieciešama gan pacientiem ar dažādām terapeitiskām saslimšanām, gan alkoholiķiem, kuri pārlieku aizrautīgi atzīmējuši Starptautisko sieviešu dienu.

Slimnīcā pagājušajā nedēļā ārstējusies 127 akūtie pacienti. Arī ambulatoro pacientu bijis vairāk nekā iepriekšējā nedēļā – Uzņemšanas nodaļā diennaktī palīdzība sniegta vidēji 39 cilvēkiem. SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs stāsta, ka slimnīcā ārstējušies trīs pacienti ar gripu, bet nebijis neviena «Covid-19» pacienta. Mediķu palīdzība bijusi nepieciešama arī pacientiem ar nieru mazspēju, hipertensiju, bronhītu, funkcionāliem traucējumiem, aterosklerozi, angīnu, tonsilītu, akūtu respiratoro saslimšanu. Slimnīcā, kā jau ierasts, nogādātas arī personas ar dažādām traumām, tostarp potītes lūzumu, pēdas sastiepumu, brūci zodā un plaukstā. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde slimnīcā nogādāja 1956. gadā dzimušu sievieti, kura 8. martā Lielvārdē guvusi traumu, izkāpjot no vilciena, – viņa kritusi un pārsitusi galvu. Dienu vēlāk, 9. martā, slimnīcā nogādāta 1958. gadā dzimusi sieviete, kura zāģējusi ar motorzāģi un iezāģējusi kreisās kājas augšstilbā, bet 1948. gadā dzimušai sievietei Ķegumā rokā iekodis suns. 

Aizvadītajā nedēļā slimnīcā pēc palīdzības vērsušies arī vairāki alkohola atkarīgi. 1985. gadā dzimis vīrietis piecas dienas pastiprināti lietojis degvīnu un alu, nonākot līdz abstinences stāvoklim. Arī 1973. gadā dzimis vīrietis, neraugoties uz cukura diabētu un citām saslimšanām, četras diennaktis nepārtraukti lietojis alkoholiskos dzērienus, līdz viņam radušies psihiskas dabas traucējumi. 9. martā slimnīcā nogādāts arī 1969. gadā dzimis vīrietis ar 3,53 promiles stipru alkohola reibumu, lai pēc medicīniskās apskates viņu varētu ievietot atskurbšanai. Vīrietis atrasts, guļam grāvī. Šajā pašā dienā pēc sākotnējas apskates slimnīcā atskurbtuvē nogādāts Ogrē uz ielas atrasts guļošs jēkabpilietis un pēc tam arī rīdzinieks. 9. martā publiskā vietā uz ielas dzērumu izgulēja arī 1971. gadā dzimis ķegumietis, bet dienu vēlāk – 1969. gadā dzimis garkalnietis un vēl kāds 2004. gadā dzimis jaunietis. Ja ne aktīvais Ogres novada Pašvaldības policijas darbs, šiem cilvēkiem, iespējams, būtu bijis jāārstē nevis smagas paģiras, bet gan apsaldējumus.