Otrdiena, 21.05.2024 13:38
Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs
Otrdiena, 23. aprīlis, 2024 08:09

Dzērumā avarē un piedāvā kukuli

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem
Dzērumā avarē un piedāvā kukuli
Otrdiena, 23. aprīlis, 2024 08:09

Dzērumā avarē un piedāvā kukuli

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem

Tie, kuri sēstas pie auto stūres alkohola reibumā, izdara arī citus likumpārkāpumus. Tieši tā notika arī ar kādu autovadītāju Salaspilī, kurš ne vien, stūrēdams auto pamatīgā žvingulī, izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, bet nolēma arī piedāvāt likumsargiem kukuli 400 eiro apmērā, lai izvairītos no soda.

Notikumi norisinājās 7. aprīlī ap pulksten 21.30, kad Valsts policijas darbinieki saņēma no iedzīvotājiem informāciju par Salaspilī notikušu ceļu satiksmes negadījumu. Automašīnas «Toyota Corolla» vadītājs netika galā ar spēkrata vadāmību, nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca ceļa zīmē. Ierodoties negadījuma vietā, likumsargi konstatēja, ka avarējušā transportlīdzekļa vadītājs ir 1963. gadā dzimis vīrietis.

Veicot alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpojamā gaisā, konstatēts, ka viņš ir aptuveni trīs promiļu stiprā reibumā. Lai izvairītos no paredzētās atbildības par likumpārkāpumu, autovadītājs policijas darbiniekiem piedāvāja kukuli 400 eiro apmērā. Likumsargi iereibušo braucēju aizturēja un nogādāja īslaicīgās aizturēšanas vietā.

Par izdarītajiem pārkāpumiem Valsts policija uzsāka divus kriminālprocesus – vienu pēc Krimināllikuma 262. panta 1.1 daļas – par transportlīdzekļa vadīšanu, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles – par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem. 

Otru – pēc Krimināllikuma 323. panta pirmās daļas, proti, par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu, vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai. Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. 

Valsts policija uzsāka arī administratīvā pārkāpuma procesu par ceļa satiksmes negadījuma izraisīšanu. 

Nepārreģistrē gāzes ieroci 

Saņemta informācija, ka divas personas Ogrē, Brīvības ielā, līdz pagājušā gada 14. septembrim nebija vērsušās Valsts policijā, lai saņemtu glabāšanas, nēsāšanas vai kolekcijas atļauju sev reģistrētajam gāzes ierocim, nav to pārreģistrējušas citai personai, kurai ir attiecīgā atļauja, realizējušas ar ieroču komersanta starpniecību vai nodevušas Valsts policijai. Abos gadījumos uzsākts administratīvais process.

Izmanto bankomātā aizmirstu norēķinu karti

11. aprīlī Ogrē, Skolas ielā, L. bankomātā aizmirsa savu bankas karti, pēc kā pagaidām nenoskaidrota persona to izmantoja, divreiz norēķinoties kopsummā par gandrīz 27 eiro. Uzsākts kriminālprocess.

Brauc reibumā

12. aprīlī G. Ogrē, Kalna prospektā, vadīja automašīnu «BMW», būdams 0,57 promiles stiprā alkohola reibumā. Uzsākts kriminālprocess.

PAŠVALDĪBAS POLICIJA INFORMĒ 

Ālējas slimnīcā 

9. aprīlī saņemta informācija, ka Ogres rajona slimnīcā kāda sieviete, būdama alkohola reibumā, uzvedas agresīvi. Ierodoties slimnīcas telpās, mediķi policistu rīcībā nodeva viņiem jau labi zināmu personu, kurai nebija nepieciešama medicīniskā palīdzība, bet kura spēju pārvietoties bija zaudējusi alkohola apreibuma dēļ un šī paša iemesla dēļ uzvedās agresīvi. Sieviete nogādāta atskurbtuvē. Atskurbtuvē nogādāts arī vēl kāds likumsargiem labi zināms vīrietis, kuram pie veikala Ogrē, Vidus prospektā, sniegta medicīniskā palīdzība. Tiesa gan, atklājās, ka vienīgā vīrieša problēma ir 2,29 promiles stiprais alkohola reibums.

Lieto alkoholu publiskā vietā

9. aprīlī Ogrē, Brīvības ielā, veicot videokameru monitoringu, pamanīts vīrietis, kurš lietoja alkoholiskos dzērienus. Ierodoties minētajā adresē, konstatēts, ka apreibušajam vīrietim ir grūti pārvietoties arī kustību traucējumu (invaliditātes) dēļ. Persona nogādāta dzīvesvietā Ogrē, Indrānu ielā. Šajā pašā dienā Ogrē, Brīvības ielā, trīs vīrieši sēdēja uz soliņa līdzās sabiedriskajai tualetei un lietoja alkoholiskos dzērienus. Noskaidrotas vīriešu personības. 1999., 1962. un 1943. gadā. dzimušie vīrieši no plastmasas pudeles lietoja alu «Bocmanis», tādējādi, ja tā var teikt, iekuģojot administratīvo pārkāpumu procesu jūrā. 

Atstāj auto ilgstošai stāvēšanai 

9. aprīlī konstatēts, ka Ikšķilē, Rīgas ielā, ilgstoši stāv balta automašīna «Peugeot Boxter», kas novietota ceļa paplašinājumā (improvizētā stāvlaukumā). Noskaidrots, ka automašīnai tehniskā apskate beigusies jau 2022. gada 24. martā. Automašīnai bija daļēji nolaista kreisā aizmugurējā riepa. Noskaidrots auto īpašnieks, kurš dzīvo Ogrē. Persona sazvanīta, un vīrietis solīja diennakts laikā auto evakuēt. 

Ukraiņu auto pazūd numurzīme

9. aprīlī, patrulējot Suntažos, konstatēts, ka pie Tautas nama brīvdabas izstādē «Ogres novads kopā ar Ukrainu» novietotajai karā Ukrainā cietušajai automašīnai nav numurzīmes. Aplūkojot sociālajos tīklos ievietotās ekspozīcijas bildes, konstatēts, ka numurzīmes auto nav bijis jau iepriekšējā dienā.

Guļ uz stacijas soliņa

8. aprīlī saņemta informācija, ka Lielvārdē, Ausekļa ielā, pie Lielvārdes dzelzceļa stacijas uz soliņa guļ divi vīrieši. Ierodoties norādītajā vietā, likumsargi konstatēja, ka vīrieši uz soliņa nu jau sēž. Abi bija stiprā alkohola reibumā, tomēr spēja orientēties apkārtnē un uzvedās adekvāti. Vīriešiem izteikts mutisks aizrādījums, un viņi nogādāti dzīvesvietā Rembates pagastā. Tiesa gan, konstatēts, ka viens no vīriešiem ir meklēšanā. Par to informēti meklēšanas iniciatori. 

Kaimiņš traucē naktsmieru

8. aprīlī saņemta informācija: kaimiņš Tīnūžos traucē naktsmieru –  spīdina auto tālās gaismas mājas logos, un bērni nevar aizmigt. Ierodoties minētajā adresē, sastapts izsaucējs, kurš norādīja uz pretējo māju, kur dzīvojošais kaimiņš ar automašīnas gaismām spīdināja uz viņa mājas ieejas durvīm. Noskaidrots, ka šis nav pirmais konflikts abu starpā, un persona vēlas, lai sākotnēji policija veic ar kaimiņu pārrunas, jo pašam tas neizdodas. Veicot pārrunas ar kaimiņu, noskaidrots, ka viņš ir aizmirsis izslēgt automašīnas gaismas, ko uzreiz izslēdza. Jautāts, kāpēc izveidojies konflikts ar kaimiņu, vīrietis paskaidroja, ka viņam savukārt traucē pie pretējās mājas uzstādītais prožektors, kas spīd viņam logos. Viņš par to kaimiņam esot aizrādījis, bet nav bijis nekādas reakcijas. Personām ieteikts izrunāt radušos konfliktu. Abi kaimiņi policijas klātbūtnē izrunājās, taču pie kopsaucēja nenonāca, tomēr paskaidroja, ka centīsies viens otram turpmāk netraucēt.