Sestdiena, 13.04.2024 16:46
Egils, Egīls, Nauris
Otrdiena, 14. marts, 2023 10:36

Gūst traumas alkohola reibumā

ogrenet.lv
Gūst traumas alkohola reibumā
Otrdiena, 14. marts, 2023 10:36

Gūst traumas alkohola reibumā

ogrenet.lv

Aizvadītajā nedēļā Ogres slimnīcā medicīniskā palīdzība sniegta vairākām personām, kas guvušas traumas, gan paslīdot uz slidenām ietvēm, gan arī alkohola reibumā.

SIA «Ogres rajona slimnīca» valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs informē, ka aizvadītajā nedēļā Ogres slimnīcas stacionārā uzņemts 101 pacients un 176 palīdzība medicīnas iestādes Uzņemšanas nodaļā sniegta ambulatori. Savukārt slimnīcas Dzemdību nodaļā pasaulē nākuši 10 mazuļi.


Dažādas veida traumas, ko personas guvušas, lielākoties bijušas saistītas ar kritieniem, paslīdot uz slidenām ietvēm. Taču traumatismu veicinājusi arī pārmērīga alkoholisko dzērienu lietošana. Aizvadītās nedēļas nogalē Neatliekamās medicīniskā dienesta brigāde no Ogres dzelzceļa stacijas slimnīcā nogādāja kādu vīrieti, kuram konstatēta galvas trauma un 4,08 promiles stiprs alkohola reibums. Saprotamu iemeslu dēļ cietušais nespēja izskaidrot traumas gūšanas apstākļus. Šajā pašā dienā mediķi slimnīcā nogādājuši arī 1979.gadā dzimušu vīrieti, kuram savukārt konstatēts 3,01 promili stiprs alkohola reibums un papēža sasitums.


D.Širovs norāda, ka, medicīniskā palīdzība tiek sniegta ikvienam, kurām tā nepieciešama, tomēr viņš aicina pārlieku neaizrauties ar alkoholisko dzērienu lietošanu, kas nereti veicina traumatismu. Sniedzot palīdzību pacientiem, kuri medicīnas iestādē nonākuši lielākoties pašu bezatbildības dēļ, jāpatērē ievērojamus līdzekļus un resursus, kuru mediķiem šobrīd jau tā trūkst.