Pirmdiena, 24.06.2024 07:33
Jānis
Svētdiena, 17. decembris, 2023 19:01

Iespējamais ugunsnelaimes iemesls – nolaidīgs dzīvesveids

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem
Iespējamais ugunsnelaimes iemesls – nolaidīgs dzīvesveids
Unsplash.com
Svētdiena, 17. decembris, 2023 19:01

Iespējamais ugunsnelaimes iemesls – nolaidīgs dzīvesveids

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem

Mēdz teikt, liesmas aprij visu. Tā noticis arī kādās mājās Turkalnē, kur ugunsnelaimē, nodegot mājai, dzīvību zaudēja arī kāds vīrietis. Lai noskaidrotu ugunsnelaimes cēloni, policijas darbinieki nozīmējuši ekspertīzi, bet, pēc bojāgājušā tuvinieku teiktā, iespējams, ugunsnelaimē vainojams vīrieša paša izvēlētais dzīvesveids. 

23. novembrī Turkalnē ar atklātu liesmu dega koka vienstāva dzīvojamā māja 80 kvadrātmetru platībā, kur dzīvoja vientuļš vīrietis. Ierodoties notikuma vietā un uzlaužot ārdurvis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki (VUGD) pie ieejas durvīm atrada aptuveni 53 gadus vecu vīrieti jau bez dzīvības pazīmēm, un ieradušies Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki viņam vairs nespēja palīdzēt, konstatējot vīrieša nāvi. Pēc trim ar pusi stundām ugunsnelaime likvidēta. 

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Pierīgas Austrumu iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas priekšnieks Valdis Gržibovskis stāsta, ka saistībā ar notikušo ugunsnelaimi uzsākts kriminālprocess, policijas darbinieki gaida ekspertīzes slēdzienu, lai noskaidrotu ugunsnelaimes iemeslus un apstākļus. Mājā bija atvienota elektrība un faktiski nebija arī nekādas apkures. Iespējams, vīrietis sildījies, kurinot ugunskuru. Viņa personība ir noskaidrota. Bojāgājušais jau agrāk ir bijis likumsargu redzeslokā. 

Ikšķiles pilsētas un pagasta pārvaldē OVV apstiprināja, ka vīrietis dzīvojis viens. Māja, kurā viņš mitinājies, bijusi avārijas stāvoklī, viņam ierādīta cita dzīvojamā platība, taču kungs spītīgi turpinājis dzīvot nu jau nodegušajā ēkā. 

Savukārt sarunā ar TV raidījuma «Degpunktā» žurnālistiem sieviete, kura sacīja, ka esot bojāgājušā vīrieša māsa, atzina, ka brāļa izvēlētais dzīvesveids agrāk vai vēlāk būtu beidzies ar nāvi un postošais ugunsgrēks viņai neesot nekāds pārsteigums. Sieviete stāsta, ka brālis dzīvojis kā bezpajumtnieks, ja tā var teikt, visu nolaidis līdz kliņķim. Kā jau iepriekš minēts, mājā nav bijis elektrības un apkures. Lielākoties viņš gulējis, satuntuļojies ziemas drēbēs, būdams alkohola reibumā. Vīrietis esot arī terorizējis ģimenes locekļus un savulaik izcietis sodu par smagu noziedzīgu nodarījumu. Ugunsnelaimē nodegušo māju ģimene vismaz pagaidām atjaunot neplānojot.

VUGD darbinieki norāda, ka pērnā gada statistika apliecina – joprojām dzīvojamajā sektorā izceļas ugunsgrēki, jo tiek pārkāptas elementāras ugunsdrošības prasības. Kā tas, visticamāk, bija arī šajā traģiskajā gadījumā. Visbiežāk pieļautās kļūdas ir nepareiza apkures ierīču ekspluatācija, bojātu apkures ierīču izmantošana, bojāta elektroinstalācija, neiztīrīti dūmvadi, degtspējīgu priekšmetu novietošana pie krāsnīm, nemaz nerunājot par citu elementāru ugunsdrošības prasību neievērošanu. Pat, ja apkārt valda postaža, iespējams, ja miteklī būtu bijis uzstādīts dūmu detektors, kas darbojas ar bateriju, pat bez elektrības pieslēguma, un faktiski kopš 2020. gada ir obligāta prasība katrā miteklī, iespējams, cilvēka dzīvība būtu glābta.