Otrdiena, 25.06.2024 15:58
Maiga, Milija
Pirmdiena, 15. augusts, 2022 08:55

Ikšķilē degusi dzīvojamā māja, Taurupē- siena ruļli

ogrenet.lv
Ikšķilē degusi dzīvojamā māja, Taurupē- siena ruļli
Pirmdiena, 15. augusts, 2022 08:55

Ikšķilē degusi dzīvojamā māja, Taurupē- siena ruļli

ogrenet.lv

Sestdien plkst. 21.21 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ikšķili, kur vienstāvu dzīvojamai mājai dega pirmais stāvs un jumts 80m 2 platībā, šorīt ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Ilze Dāme - Birziņa.

Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Plkst. 22.57 ugunsgrēks likvidēts.


Sestdien Ogres novada Taurupes pagastā traktora piekabē dega siena ruļļi 25m 2 platībā.

Latvijā aktīvi notiek ražas novākšana, līdz ar to pieaug izsaukumu skaits, kuros deg labības rugāji, siena ruļļi, lauksaimniecības tehnika utt.

Ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

VUGD atgādina, ka aizdegoties lauksaimniecības tehnikai, vispirms tajā esošajiem cilvēkiem ir jāevakuējas, jāzvana uz tālruņa numuru 112 un tikai tad, izvērtējot iespējamo apdraudējumu savai veselībai, var uzsākt ugunsgrēka dzēšanu ar ugunsdzēsības aparātu.