Otrdiena, 18.06.2024 10:56
Alberts, Madis
Sestdiena, 28. janvāris, 2023 09:05

Izmaiņas mamogrāfijas izmeklējumu veikšanā

ogrenet.lv
Izmaiņas mamogrāfijas izmeklējumu veikšanā
Sestdiena, 28. janvāris, 2023 09:05

Izmaiņas mamogrāfijas izmeklējumu veikšanā

ogrenet.lv

Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests (NVD) jau kopš 2009. gada īsteno valsts apmaksātu vēža agrīnas atklāšanas programmu, kas sevī ietver arī mamogrāfijas izmeklējumus.

Mainoties NVD normatīviem, kas saistīti ar mamogrāfijas izmeklējumu rezultātu aprakstīšanu, šogad vairākas Latvijas slimnīcas un medicīnas iestādes spiestas apturēt valsts apmaksāto krūts vēža skrīninga veikšanu.

Kopš šī gada janvāra, arī SIA Ogres rajona slimnīcā netiek veikts mamogrāfijas izmeklējums pacientēm ar Nacionālā veselības dienesta izsūtītu vēstuli krūts vēža skrīningam. Šobrīd izmeklējumi pieejami tikai pacientēm ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu. Ogres slimnīcas vadītājs Dainis Širovs atklāj, ka mainoties situācijai, skrīninga izmeklējumi varētu tikt atjaunoti.
Jaunie normatīvi šobrīd skar tikai mamogrāfijas skrīninga veikšanu, cita veida profilaktiskās pārbaudes un izmeklējumi tiek nodrošināti tāpat kā līdz šim.


Aizvadītajā nedēļā Ogres slimnīcā stacionēti 128 pacienti, uzņemšanas nodaļā pēc palīdzības griezušās 200 personas, savukārt dzemdību nodaļā pasaulē nākuši 7 mazuļi.