Pirmdiena, 17.06.2024 17:26
Artis, Artūrs
Sestdiena, 22. jūlijs, 2023 09:06

Izmežģī potīti, paslīdot uz suņa čupas

Dzintra Dzene
Izmežģī potīti, paslīdot uz suņa čupas
Sestdiena, 22. jūlijs, 2023 09:06

Izmežģī potīti, paslīdot uz suņa čupas

Dzintra Dzene

Ogres rajona slimnīcā ik dienu uzņem pacientus gan ar dažādām hroniskām saslimšanām, gan sadzīviska rakstura un dzērumā gūtām traumām. Aizvadītajā nedēļā Ogres slimnīcā palīdzība sniegta pacientiem ar spondilozi, alerģisku reakciju pēc lapsenes un bites dzēliena, insekta kodumu mutē, angīnu, Laima slimību, urīnceļu iekaisumu, aizkuņģa dziedzera saasinājumu, ilgstošām paģirām, sāpēm mugurā un psihiskiem traucējumiem ilgstošas alkoholisko dzērienu lietošanas rezultātā.

Daudziem aizvadītās nedēļas nogalē mediķu palīdzība bijusi nepieciešama dažādu traumu dēļ. Kāda persona iegriezusi sev rokā ar nazi, citai rokā ieskrāpējis kaķis.

Vēl kāda kritusi dušā, izmežģījot pleca locītavu, bet divas personas iespiedušas durvīs pirkstus. 1967. gadā dzimis vīrietis, būdams alkohola reibumā, kritis un guvis šujamu brūci galvā.

Cita persona sasitusi elkoni, nokrītot no jumta, vēl kāda krītot salauzusi ceļa kaulu, bet kāda situsi ar pēdu pret grīdu un salauzusi kājas pirkstu.

2013. gadā dzimušam puisim sporta laukumā uzbrucis nepazīstams vīrietis un sitis pa galvu, kā rezultātā viņš guvis galvas, labā apakšdelma un muguras sasitumu, bet 1975. gadā dzimušu pacientu slimnīcā nogādāja policija. Arī šis cietušais guvis galvas sasitumu – uzbrucis paziņa. Slimnīcā nogādāts arī 1958. gadā dzimis vīrietis, kuram nepazīstama persona iesitusi ar dūri pa seju, kā rezultātā viņš guvis galvas sasitumu.

1984. gadā dzimušu vīrieti slimnīcā nogādājuši Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki no Rīgas ielas Ogrē. Viņam konstatēts 4,62 promiles stiprs alkohola reibums. Cietušajam uzbrukuši divi nepazīstami vīrieši un piekāvuši – radot galvas sasitumu, sistu brūci degunā. Vēl kāds kritis un salauzis apakšstilbu, bet sieviete ar glāzi sagriezusi roku.

1997. gadā dzimis vīrietis pa pļavu braukājis ar motociklu, kritis un satraumējis menisku, bet 1956. gadā dzimusi sieviete paslīdējusi uz suņa ekskrementiem un sastiepusi pēdas locītavu. 1983. gadā dzimis puisis ar velosipēdu braucis pa kalnu, kāja iekļuvusi starp riteni un zemi, viņš kritis un salauzis potīti, bet kāda sieviete vedusi pastaigā suni un ar siksnu norāvusi sev nagu.

Kopumā aizvadītajā nedēļā Ogres slimnīcā stacionēti 111 pacienti un slimnīcas Dzemdību nodaļā pasaulē nākuši astoņi bērniņi.