Trešdiena, 29.05.2024 05:18
Maksis, Raivis, Raivo
Trešdiena, 17. janvāris, 2024 13:44

Kāre pēc "Piparu rūgtā" noved cietumā

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem
Kāre pēc "Piparu rūgtā" noved cietumā
Trešdiena, 17. janvāris, 2024 13:44

Kāre pēc "Piparu rūgtā" noved cietumā

Dzintra Dzene, Ogres Vēstis Visiem

Mēdz teikt, ka stabilitāte savā rīcībā un spriedumos ir laba lieta, bet kādam vīrietim, kurš ilgstoši palika uzticīgs vienai dzēriena markai un tirdzniecības vietai, nācās pārliecināties par pretējo. Aizraušanās ar alkoholisko dzērienu lietošanu, protams, nekādi nav atbalstāma, bet viena bēda, ja dzerts par savu naudu, bet pavisam citas sekas – ja kārotais nozagts.

Zemgales rajona tiesa Ogrē pagājušā gada 16. novembrī atklātā tiesas sēdē izskatīja Harija A. (vārds mainīts) krimināllietu, kurā vīrietis bija apsūdzēts Krimināllikuma 180. panta pirmajā daļā paredzētu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, proti, par zādzībām nelielā apmērā. 

Pagājušā gada 4. jūlijā ap pusdienlaiku, nolūkā izdarīt zādzību, Harijs iegāja kādā veikalā, kur slepeni nozaga vienu degvīna pudeli «Piparu rūgtais» 8,39 eiro vērtībā. Tās pašas dienas pievakarē vīrietis atkal iegriezās veikalā un atkal nozaga «Piparu rūgto». Kā mēdz teikt, trīs lietas labas lietas – izmeklēšanas procesā atklājās, ka arī 6. jūnijā Harijs bija «apciemojis» veikalu un turp devies pēc «Piparu rūgtā», ko, kā jau viņam ierasts, nevis nopircis, bet nozadzis. Jāpiebilst, ka Harijs bija uzticīgs ne vien iemīļotajai dzēriena markai, bet arī veikalam – visas zādzības izdarījis vienā un tajā pašā tirdzniecības vietā. 

Ņemot vērā iepriekš minēto, tiesa nosprieda atzīt Hariju par vainīgu minētajos noziedzīgajos nodarījumos, nosakot vīrietim galīgo sodu – īslaicīgu brīvības atņemšanu uz vienu mēnesi un 15 dienām. Tiesa nolēma arī noteikt veikalam nodarīto kaitējuma kompensāciju 24,27 eiro apmērā. Nolemts arī valsts labā piedzīt procesuālos izdevumus 205 eiro apmērā par aizstāvja sniegto juridisko palīdzību pirmsstiesas procesā un iztiesāšanā. Spriedums stājies spēkā un nav pārsūdzams.