Piektdiena, 24.05.2024 20:11
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Sestdiena, 11. februāris, 2023 07:50

Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas

Nacionālais veselības dienests
Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas
Sestdiena, 11. februāris, 2023 07:50

Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas

Nacionālais veselības dienests

Medicīniskus padomus vienkāršas saslimšanas vai hroniskas slimības paasinājuma gadījumā var saņemt, zvanot pa Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Darba dienās no plkst. 17.00 līdz 8.00, brīvdienās un svētku dienās - visu diennakti.

Speciālisti sniedz konsultācijas saistībā ar saaukstēšanos, paaugstinātu temperatūru, sāpēm kaklā, ausīs, muguras sāpēm, vemšanu un caureju, kā arī citu vienkāršu saslimšanu gadījumā.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās medicīnisku konsultāciju klātienē var saņemt saņemt pie dežūrārstiem (atbilstoši dežūrārstu darba grafikam). Šie speciālisti sniedz palīdzību ģimenes ārsta kompetences ietvaros, tajā skaitā nepieciešamības gadījumā var izrakstīt zāļu recepti vai atvērt darbnespējas lapu. Dežūrārstu atrašanās vietas un darba grafiks ir pieejams tīmekļvietnes sadaļā Kur saņemt medicīnisko palīdzību?

Dažādu traumu (apdegumu, mežģījumu, lūzumu u.c.) vai pēkšņas saslimšanas gadījumā palīdzību sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Savukārt neatliekamos gadījumos, kad ir apdraudēta veselība vai dzīvība, palīdzību var saņemt slimnīcu uzņemšanas nodaļās.

Ja uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu plānots doties ar savu automašīnu (ja tas ir iespējams), pirms došanās ieteicams ar slimnīcu sazināties telefoniski un pārrunāt iespējas saņemt palīdzību atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās var vērsties, ja gūti ķermeņa apdegumi. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida palīdzības saņemšana.

Dzīvībai kritiskā situācijā zvaniet uz ārkārtas tālruni 113. Piemēram, ja cilvēks ir bezsamaņā, ja ir dzīvībai bīstama asiņošana, gūta smaga trauma (ceļu satiksmes negadījums, elektrotrauma, ugunsgrēks, u.c.), ir pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu, vai jebkurā citā situācijā, kad palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes.

Visa informācija par ārstniecības iestādēm, kurās var vērsties palīdzības saņemšanai brīvdienās un svētku dienās, ir pieejama tīmekļvietnes sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?.