Trešdiena, 24.07.2024 10:18
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne
Pirmdiena, 8. augusts, 2022 08:42

Mežā apmaldās cilvēki, deg labības rugāji

ogrenet.lv
Mežā apmaldās cilvēki, deg labības rugāji
Pirmdiena, 8. augusts, 2022 08:42

Mežā apmaldās cilvēki, deg labības rugāji

ogrenet.lv

Sestdien plkst. 22.41 VUGD saņēma informāciju, ka Ogres novada Birzgales pagastā mežā ir apmaldījušies trīs cilvēki, šorīt ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Ilze Dāme - Birziņa.

Ugunsdzēsēji glābēji kopā ar Valsts policijas darbiniekiem uzsāka meža pārmeklēšanu no vietas, kur cilvēki iegāja mežā. Meklēšanas darbu laikā tika ieslēgta arī autocisternas skaņas un gaismas sistēma. Pēc trīs stundu darba, apmaldījušies cilvēki tika atrasti un izvesti no meža. 

Latvijā aktīvi notiek ražas novākšana, līdz ar to pieaug izsaukumu skaits, kuros deg labības rugāji, siena ruļļi, lauksaimniecības tehnika utt. Tā piektdien Ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz Ogres novadu, kur dega labības rugāji 400m2.


Ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.