Otrdiena, 23.07.2024 03:16
Magda, Magdalēna, Magone, Mērija
Trešdiena, 19. jūnijs, 2024 09:10

Ogrē deviņstāvu dzīvojamajā mājā dega sadzīves mantas

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Ogrē deviņstāvu dzīvojamajā mājā dega sadzīves mantas
Foto: VUGD
Trešdiena, 19. jūnijs, 2024 09:10

Ogrē deviņstāvu dzīvojamajā mājā dega sadzīves mantas

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18. jūnija plkst. 6.30 līdz 19. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 53 izsaukumus – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā vienu uz meža ugunsgrēka dzēšanu, 26 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi.

Plkst. 22.30 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Tīnūžu ielu Ogrē, kur deviņstāvu dzīvojamās mājas ceturtā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 0,5 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji notikuma vietā izglāba vienu cilvēku. Plkst. 22.56 degšana tika likvidēta.

Plkst. 20.05 VUGD saņēma izsaukumu uz Slokas ielu Rīgā, kur deviņsstāvu dzīvojamās mājas piektā stāva dzīvoklī dega virtuve 8 m2 platībā. No ēkas piektā un sestā stāva dzīvokļiem divi cilvēki evakuējās pašu spēkiem. Ugunsgrēks tika likvidēts un darbi notikumā noslēdzās plkst. 21.20.

Plkst. 19.41 tika saņemts izsaukums uz Sieksātes ielu Rīgā, kur dega divstāvu dārza mājas jumts 20 m2 platībā, nojume 30 m2 platībā un pārsegums 10 m2 platībā. No ēkas evakuēti divi cilvēki. Viens cilvēks notikumā cieta. Plkst. 22.26 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 15.08 glābēji devās uz Rēzeknes novada Nautrēnu pagastu, kur bija avarējusi vieglā automašīna un iekšā atradās divi iespiesti cilvēki. Izmantojot hidrauliskos instrumentus, glābēji atbrīvoja divus cilvēkus, savukārt vēl viens cilvēks tika ārā paša spēkiem pirms VUGD ierašanās. Visi cietušie tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Glābēji atvienoja akumulatora klemmes un plkst. 16.32 darbi tika pabeigti.

Plkst. 12.31 VUGD saņēma izsaukumu uz Salaspils novada Salaspils pagastu, kur bija notikusi trīs vieglo automašīnu un kravas mikroautobusa sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji no automašīnām atbrīvoja divus cilvēkus, no kuriem vienam NMPD mediķi konstatēja nāvi. Ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu un pirms trijiem pēcpusdienā darbu notikumā beidza.

Plkst. 10.27 saņemts izsaukums uz ceļu satiksmes negadījumu Jēkabpils novada Kalna pagastā, kura rezultātā mikroautobuss atradās grāvī un tajā bija iespiests cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji ar hidraulisko instrumentu palīdzību nogrieza un izņēma automašīnas sēdekļus, cilvēku ar imobilizācijas dēli izcēla no automašīnas un nodeva NMPD mediķiem. Pusdivpadsmitos dienā ugunsdzēsēji glābēji darbu notikuma vietā noslēdza.

Vakar plkst. 09.16 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Svētes ielu Jelgavā, kur bija notikusi divu vieglo automašīnu sadursme. Ugunsdzēsēji glābēji vienu cilvēku nogādāja līdz NMPD automašīnai, ar absorbentu savāca uz brauktuves izlijušo šķidrumu un sakārtoja ceļa braucamo daļu.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji steidzās arī uz izsaukumiem, kuros dega šķūnis un saimniecības ēka, dzīvžogs, zaru kaudze, mākslīgais zāliens, papīrs un piecos gadījumos atkritumi.